Krąg Bibilijny

spotkanienadbiblia6

Jaka jest różnica miedzy słowem Biblia, a Pismo Święte? W treści Księgi żadna. Różnica ma swoje miejsce w sercu człowieka. Jeśli człowiek Świętą Księgę chrześcijan uważa za jakąś tam książkę, to będzie o Niej mówił: Biblia. Jeśli zaś ktoś wierzy, że Biblia zawiera tekst, słowa natchnione przez Boga, powie: że jest Ona Pismem Świętym (Scriptura Sacra).

W naszej parafii od stycznia 2013 roku co miesiąc spotykamy się w wąskim gronie osób, aby pochylać się nad Słowem Bożym. Obecnie czytamy Księgę Rodzaju. Nie jest to jednak samo czytanie i wyjaśnianie tekstu, szukanie rozumienia. Spotykamy się po to, aby usłyszeć Słowo, przyjąć Je i starać się Nim żyć w codzienności.

Każdy kto chce, może w dowolnym czasie dołączyć do naszej grupy.

Kolejne Spotkanie nad Biblią będzie:

7 marca 2017 roku, we wtorek o godz. 18.30

Daty następnych spotkań: 28 marca, 16 maja, 30 maja, 27 czerwca.

Spotkanie odbywa się w salce katechetycznej przy parafii św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze. Zapraszam.

Ks. Bartłomiej Bartosik, animator spotkania