Liturgiczna Służba Ołtarza

lsologo

Ministrant – to ten, kto służy w świątyni przy ołtarzu najpierw Panu Bogu, później kapłanowi i wszystkim wiernym.

Lektor – to ten, kto otrzymał błogosławieństwo do posługi czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

W naszej parafii przy ołtarzu w świątyni zatorskiej i kaplicy w Laskowej służy 31 ministrantów i 18 czynnych lektorów. Liturgiczną Służbę Ołtarza można spotkać nie tylko w kościele. Oprócz służby przy ołtarzu spotykają się na zajęciach sportowych na sali gimnastycznej, gdzie dominuje piłka nożna, na wspólnych wyjazdach formacyjnych, na oglądaniu filmów i ucztach pizzowo-kebabowych.

Co roku w Uroczystość Chrystusa Króla odnawiają swoje przyrzeczenia, a kandydaci włączani są w poczet ministrantów i lektorów.

Gdyby ktoś chciał dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza, zapraszamy serdecznie na zbiórki:

Ministranci: w piątki o godz. 17.00

Lektorzy: w piątki o godz. 18.45

lub bezpośrednio skontaktować się z opiekunem LSO księdzem Bartłomiejem Bartosikiem.