I Niedziela Wielkiego Postu – 18 luty 2018 r.

W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa pasyjne, za uczestnictwo w których można otrzymać dopust zupełny:

- w  piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

- w niedzielę Droga Krzyżowa po Mszy świętej ok. godz. 11.20.

- w niedzielę o 17.00 Gorzkie Żale.

W kaplicy w Laskowej Droga Krzyżowa w piątek o 16.30, a Gorzkie Żale i Msza św. w niedzielę o 14.30.

Wiele osób ma nurtujące pytania dotyczące Pisma świętego, właściwej interpretacji oczami Kościoła. W naszej parafii od 5 lat staramy się pochylać nad Biblią co miesiąc na wspólnym spotkaniu kręgu biblijnego. Zapraszamy nowe osoby do uczestnictwa. Spotkanie nad Biblią we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.

W ubiegłą niedzielę ofiara na inwestycje w parafii wyniosła:  8  100 zł.

Dzisiejsza składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ŚDM w Panamie.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych siostry Sercanki  będą zbierać ofiary na bursę, którą prowadzą w Krakowie.

W przyszłą niedzielę przypada 19 rocznica śmierci Sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy. Tego dnia o godz. 14.30 u karmelitów w Wadowicach modlitwa przy jego grobie, później Msza święta.

W naszej parafii odbędzie się II edycja Kursu Alfa dla osób dorosłych od 18 roku życia wzwyż. Celem kursu, który prowadzą osoby świeckie jest w luźny sposób spotkać się przy stole, i porozmawiać  o podstawach naszej wiary. Kurs będzie trwał przez 10 tygodni w poniedziałki wieczorem w Domu parafialnym. Początek 5 marca o godz. 18.30.

Ksiądz Dyrektor ośrodka Caritas w Zatorze dziękuje za tacę z Środy Popielcowej. Zebrane pieniądze w kwocie 5 999, 83 zł przeznaczone zostaną na zakup sprzętu AGD oraz remont łazienki, z której korzystają osoby niepełnosprawne.

Ogłoszenie społeczne: przedstawienie teatralne pt. Czerwony Kapturek dziś  o godz. 15.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze.