Ogłoszenia parafialne XXXIII niedziela zwykła - rok A

19 listopad 2017 r.

Dzisiaj nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.30, zaś w dni powszednie codziennie po wieczornej Mszy św.

Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:

* Poniedziałek - wsp. św. Rafała Kalinowskiego

*Wtorek - wsp. Ofiarowania NMP

*Środa - wsp. św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego, schól i organistów

*Piątek - wsp. św. męczenników Andrzeja Dung - Lac i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę zakończenie Roku Liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o 10.30 wystawienie Najświętszego sakramentu. Litania i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 14.00 dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

Z okazji wspomnienia św. Cecylii w przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 najmłodsze uczestniczki scholi dziewczęcej zostaną uroczyście przyjęte do scholi. Zapraszamy rodziców i bliskich do udziału w tej uroczystości.

W tygodniku GOŚĆ NIEDZIELNY dostępnym u ministrantów i na stoisku z prasą katolicką znajdziemy kalendarz ścienny na rok 2018. Polecamy także inne tytuły gazet do czytania. Dzieciom i młodzieży polecamy kolejny numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

Dzisiaj składka zbierana jest na sprzątanie kościoła, środki czystości i wystrój naszej świątyni. Za ofiarność i zrozumienie ofiarodawcom Bóg zapłać.

W sobotę kolejna pielgrzymka dla dzieci z klas IV szkoły podstawowej w ramach dziękczynienia za I Komunie Świętą do sanktuarium MB w Rychwałdzie, muzeum zabawek w Stryszowie, oraz do Suche Beskidzkiej. Zapisy w zakrystii. Wyjazd od kościoła w sobotę o godz. 8.30.

Od jutra Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych od Podolsza.

Tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 19.30.

W sobotę w naszym kościele dekanalne spotkanie młodych. O godz. 17.00 świadectwo powie Jakub Blycharz – twórca zeszłorocznego hymnu Światowych Dni Młodzieży. O godz. 18.00 Msza św., po niej krótka Adoracja. Zapraszamy wszystką młodzież naszej parafii, w szczególności kandydatów do bierzmowania.

We wtorek kancelaria parafialna wyjątkowo będzie czynna po Mszy wieczornej do godz. 19.30.

Dodatkowa Msza św. dla dzieci do I Komunii i ich rodziców 26 listopada, w niedzielę o godz. 14.00.