Strona główna » < Wróć
09 03.2020

W związku z epidemią koronawirusa, szerzącą się w różnych miejscach na całym świecie, jako parafia pragniemy podjąć się codziennej modlitwy przez wstawiennictwo św. Rocha, który jest patronem od chorób zakaźnych. Tę modlitwę chcemy ofiarować w intencji chorych i cierpiących, prosząc o łaskę uzdrowienia oraz w intencji wszystkich ludzi o ochronę przed zarazą. Czujemy, że jest to nasza szczególna misja, tym bardziej, że w tym roku św. Roch stanie się Patronem naszego miasta i gminy.

Modlitwa będzie odmawiana w czasie każdej Mszy świętej (także w tygodniu) przed błogosławieństwem. Z wiarą módlmy się:

 

 

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha, wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymywać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli, by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym.

Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie, ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się z ufnością do Ciebie uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.