OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła (8.11.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła (8.11.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXXII Niedziela Zwykła (8.11.2020 r.)
08 11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła (8.11.2020 r.)

Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę Msze święte według porządku niedzielnego. Będzie również Eucharystia o godz. 13.30.

W dniu dzisiejszym składka na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary.

W przyszłą niedzielę odbędzie się „E-niedziela powołań”. Jej organizatorem jest Wyższe Seminarium Duchowne. Na stronie internetowej naszej parafii oraz na profilu Facebookowym zostanie udostępniony specjalny link. Dzięki niemu będzie można uczestniczyć w transmisji Mszy św. z seminarium o godz. 11.30 oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Przypominamy, że przez cały miesiąc można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego danego dnia. Warunki, jakie należy wypełnić w celu zyskania odpustu za zmarłych, są opisane w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o 17.30 podczas nabożeństwa.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne kartki na wypominki. W zakrystii i w kancelarii w dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki listopadowe oraz roczne. Przy rocznych należy zaznaczyć, o której godzinie mają być czytane: 7.00, 9.00 czy 10.30.

Dziękujemy Róży bł. Hanny Chrzanowskiej za ofiarę w wysokości 1500 zł, która zostanie przeznaczona na zakupienie relikwiarza św. Rocha. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej świątyni odbędzie się w niedzielę 22 listopada. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie nowenna ku czci świętego patrona naszego Miasta i Gminy. Rozpocznie się ona w najbliższy piątek i będzie transmitowana wraz z różańcem o godz. 20.30 na kanałach parafii.

W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Środa – św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30.

Czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika

Piątek – św Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W tym dniu będzie Uwielbienie: Msza św. z kazaniem o godz. 18.00, a po niej modlitwa wstawiennicza.

Nagrody i upominki za udział w konkursie „Mój własnoręcznie wykonany różaniec” można odbierać w zakrystii.

Ze względu na nowe restrykcje rządu w naszej świątyni podczas danego nabożeństwa mogą przebywać 42 osoby.  Przypominamy wszystkim o zachowaniu dystansu jeden od drugiego, dezynfekcji rąk oraz założeniu maseczki zakrywającej nos i usta.

Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. są w zakładce „I Komunia święta”.

Zapraszamy do uczestnictwa w transmisjach różańca codziennie o godz. 20.30. Ofiarujmy tę modlitwę za zarażonych koronawirusem z naszej parafii oraz za przebywających w kwarantannie.

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

Msza święta w piątek o godz. 17.00.

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.