OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna (9.05.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna (9.05.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VI Niedziela Wielkanocna (9.05.2021 r.)
09 05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna (9.05.2021 r.)

W kalendarzu liturgicznym:

Czwartek – NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie zaczniemy o godz.17.30 różańcem w kościele, a po Mszy świętej litania loretańska oraz procesja z figurą i ze świecami.

Piątek – św. Macieja, Apostoła

W tym tygodniu dni krzyżowe, procesja i Msza św. o urodzaje:

*w poniedziałek od godz. 16.00 – procesja w Podolszu od figury przy ul. Starowiejskiej

*we wtorek od godz. 16.00 – procesja w Rudzach od figurki pod Dworkiem

*w czwartek od godz. 17.00 – procesja w Zatorze od figury przy ul. Piastowskiej

*w piątek od godz. 16.30 – procesja w Laskowej od starej kaplicy

W najbliższy piątek Modlitwa Uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, następnie litania loretańska i modlitwa wstawiennicza.

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

Codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej litania loretańska. W niedzielę o godz. 17.30.

Od 5 do 8 lipca br. organizujemy wędrowne dni skupienia połączone z wypoczynkiem w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy. Zapraszamy osoby dorosłe (powyżej 18. roku życia), które lubią chodzić i podziwiać piękno stworzonego przez Boga świata. Zapisy w zakrystii.

W gablocie znajdują się informacje o pielgrzymce wakacyjnej do Medjugorie.

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00

W związku z restrykcjami nałożonymi przez władze państwowe przypominamy zasady bezpieczeństwa w naszej parafii:

– Do świątyni wchodzimy bocznymi drzwiami od strony plebani. Drzwi boczne będą otwarte 20 minut przed nabożeństwem. Limit osób w kościele to 43 osoby. Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła. Osoby z rodziny, które zamówiły intencję mszalną proszone są, aby odpowiednio wcześniej przybyły na nabożeństwo, jeśli chcą być wewnątrz świątyni. Wliczają się one w obowiązujący limit osób.

­­­- Nagłośnienie wokół świątyni będzie włączone na Mszach świętych  celebrowanych z liturgii niedzielnej, za wyjątkiem dodatkowych godzin sprawowania Eucharystii.

– Wszyscy uczestnicy nabożeństwa obecni wewnątrz i na zewnątrz kościoła zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk, zasłaniania maseczką ust i nosa, przestrzegania dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

– Komunia święta będzie udzielana najpierw na rękę, a później do ust. Kapłan będzie rozdawał Komunię świętą także na zewnątrz kościoła, w zależności od pogody przy drzwiach zakrystii lub w przedsionku wejścia głównego do świątyni.

– Spowiedź w kościele 20 minut przed Mszą świętą w tygodniu. Przypominamy, że w kolejce do sakramentu pokuty utrzymujemy dystans 1,5 m jeden od drugiego. Jesteśmy w maseczce czekając w kolejce i klęcząc przy konfesjonale. Po spowiedzi obowiązkowo dezynfekujemy folię umieszczoną na kratkach konfesjonału. Następnie wycieramy folię ręcznikiem papierowym. Na końcu zużyty ręcznik wrzucamy do kosza i dezynfekujemy ręce.

– Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność jeden za drugiego.

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.