Adwent z pasją

Strona główna » Adwent z pasją < Wróć
28 11.2020

Adwent z pasją

Rozpoczynamy czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjścia naszego Zbawiciela Jezusa. Abyśmy mogli go dobrze wykorzystać, przygotowaliśmy kilka pomocy, z których będzie można skorzystać w wolnej chwili.

– W każdy dzień powszedni na stronie internetowej parafii oraz na profilu Facebookowym zostanie zamieszczone krótkie rozważanie do Liturgii Słowa. Będzie się ono składało z jednego wersetu biblijnego (czytanie, psalm lub Ewangelia), 5-zdaniowego komentarza i propozycji postanowienia. Dzięki temu, przybliżając się do Świąt Bożego Narodzenia, będziemy robili kolejne pewne kroki w swoim rozwoju duchowym.

– W niedzielę pojawi się świadectwo, w którym osoba (lub rodzina) pokaże na swoim przykładzie, że da się z pasją pracować, wychowywać dzieci, służyć innym. Będzie to zachęta, by wziąć się do roboty i wyrwać się z rutynowego patrzenia na świat. Teraz jest na to odpowiedni czas!

– Podczas transmisji różańca o godz. 20.30 dodatkowo odśpiewany wybrany hymn z Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny (każdego dnia inny). Maryja uczestniczyła w Pasji, czyli Męce swojego Syna. Zrealizowała wzorowo swoje powołanie, mimo setek przeszkód, na które napotkała. Pokazuje, że warto się starać, bo nagrodą jest wyniesienie do nieba!

 

Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu!