Gra planszowa „Pielgrzym”

Strona główna » Gra planszowa „Pielgrzym” < Wróć
19 05.2020

Gra planszowa „Pielgrzym”

Przygotowując się do uroczystości nadania patronatu św. Rocha Miastu i Gminie Zator przygotowaliśmy własny projekt gry planszowej pt. „Pielgrzym”. Jest ona przeznaczona dla całych rodzin chcących miło i pożytecznie spędzić czas. Została wydrukowana przez firmę Polskie Gry Planszowe.

Celem gry jest zebranie wszystkich kart historii życia św. Rocha i ułożenie ich w kolejności chronologicznej. Przeskakując kolejne pola na drewnianej planszy uczestnicy uczą się, w jaki sposób spełniać uczynki miłosierdzia wobec napotkanych bliźnich.

W pudełku oprócz planszy znajdziesz drewniane pionki w kształcie pielgrzyma oraz psa niosącego bochenek chleba (po 6), karty z elementami biografii naszego patrona (jedna dotyczy kultu, jaki oddaje się mu w Zatorze), kostkę do gry, kartę prawidłowej kolejności, instrukcję.

Jednego wieczoru możesz odwiedzić Montpellier, gdzie Roch przyszedł na świat; Rzym, do którego zmierzał; Piacencę, gdzie zaraził się śmiertelną dżumą. W drodze spotkasz więźniów, biedaków, bezdomnych, poranionych i będziesz musiał błyskawicznie podjąć decyzję: pomagam czy omijam ich szerokim łukiem?

Zamówienia można składać w zakrystii po każdej Mszy świętej oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymkę z XIV-wiecznym przewodnikiem!