Koncert świąteczno-noworoczny

Strona główna » Koncert świąteczno-noworoczny < Wróć
20 01.2020

Koncert świąteczno-noworoczny

Koncert Noworoczny organizowany przez Filharmoników Wiedeńskich od 1939 roku z pewnością jest wyjątkowy. Transmituje się go w wielu krajach całego świata na żywo. Bilety trzeba rezerwować ponad rok wcześniej. Ale to, co od zeszłego roku dzieje się w Zatorze w czasie spotkania noworocznego dorównuje, o ile nie przewyższa, koncertu w Wiedniu.

Orkiestra Dęta Regionalnego Ośrodka Kultury pod batutą pana Łukasza Jabconia, schola Adoremus, zespół wokalny Co słychać? z panią Katarzyną Jabcoń na czele. Prawie 100 osób zaangażowanych w przygotowania, śpiew i grę na instrumentach. Kościół wypełniony do ostatniego miejsca. Ludzie patrzący z zachwytem i radosnym uśmiechem, włączający się aktywnie w śpiew, żywo reagujący na kolejne utwory. To wszystko sprawiło, że spotkanie z 19 stycznia 2020 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. Co więcej, wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na następne.

Zgromadzonych przywitał Ksiądz Proboszcz Jacek Wieczorek. Wyraził swoją wdzięczność szczególnie za to, że nasza parafia żyje. W ten sposób nawiązał do głównych celów przyświecających koncertowi. Są nimi oddanie chwały Bogu oraz ożywienie wspólnoty.

Wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych regionów świata. Mogliśmy przenieść się do gorącej Hiszpanii słuchając Feliz navidad; do odległych Stanów Zjednoczonych z żywym Bambino Jazzu; na zieloną Ukrainę, by głosić razem ze scholą: Radość dziś nastała. Nie zabrakło też tradycyjnych polskich pastorałek. Wspólnie zaśpiewaliśmy Gdy śliczna Panna oraz Cicha noc. Szczególny aplauz wzbudziły Tryumfy Króla niebieskiego w aranżacji naszego Pana organisty Artura Mendyka i orkiestry.

Na zakończenie każdy mógł wziąć czynny udział w zbiórce charytatywnej zorganizowanej przez wolontariuszy dla Pauliny ze Spytkowic, chorej na zespół Devika. Rodzina już teraz wyraża wielką wdzięczność za każdy datek wrzucony do puszki. Kolejna okazja do wsparcia w najbliższą niedzielę 26 stycznia po każdej Mszy świętej.

Wszystkim Parafianom i jej Przyjaciołom niech w nowym roku błogosławi nasz Pan. Niech każdy dzień obfituje w dobro, pokój, miłość i szczęście!

Zdjęcia: Bulek Studio