List do Parafian

Strona główna » List do Parafian < Wróć
22 03.2020

List do Parafian

 

Kochani Parafianie i Przyjaciele!

Piszemy, by powiedzieć: „Brakuje nam Was!”

Najbardziej brakuje nam spotkań przy ołtarzu na Eucharystii. Cieszymy się, że niektórzy przychodzą, ale jednocześnie dziękujemy, że wielu korzysta z dyspensy udzielonej przez Biskupa. To nasze zadanie – nie narażać siebie i innych! W związku z tym zaprosiliśmy Was do tego, byście w zamian spełnili w niedzielę inny akt religijny: obejrzeli Mszę świętą w telewizji lub Internecie (według instrukcji na naszej stronie internetowej), rozważyli fragment Pisma Świętego lub odmówili jedną część różańca świętego. Uważamy, że to konieczne, by nie zatracić kontaktu z Bogiem. To byłoby najgorsze, co mogłoby się nam teraz przytrafić. Zapomnienie o Panu…

Brakuje nam rozmów z Wami i Waszego uśmiechu. Cieszymy się z tych, którzy przychodzą do spowiedzi świętej. Na naszych oczach dzieje się cud – Bóg stwarza w grzesznikach serce nowe. Sprawia, że człowiek jest gotowy na spotkanie z Nim. Jest przygotowany na śmierć, która przecież po każdego z nas kiedyś przyjdzie. Ale jeszcze usilniej, z troski o Wasze dusze, prosimy: nie odkładajcie pokuty i nawrócenia na ostatnią chwilę! Bo to grzech przeciwko Duchowi Świętemu, który, jak mówił Jezus, nie może zostać odpuszczony. Nie pozwólmy sobie na letniość!

Brakuje nam spotkań formacyjnych grup parafialnych. Ale chcemy byście wiedzieli, że o Was wszystkich pamiętamy w codziennej modlitwie. Dlatego pomyśleliśmy o tym, że warto zorganizować transmisję różańca świętego, który we wspólnocie kapłańsko-kleryckiej odmawiamy codziennie o godzinie 20.30. Nie widzimy Was wprawdzie, ale czujemy Waszą wiarę i wyobrażamy sobie, jak w domach siedzicie lub klęczycie, i jednym głosem z nami przyzywacie troskliwej opieki Maryi. Parafia żyje, gdy się modli. Nie kiedy biegamy od akcji do akcji. Siłę mamy, gdy w lęku i słabości potrafimy zwrócić się do Boga. I to właśnie robimy!

Brakuje nam Waszego głosu o tym, jak sobie radzicie, jak spędzacie ten trudny czas. Może macie jakieś wskazówki dla nas – księży? Co jeszcze możemy dla Was zrobić? O czym pomyśleć? Od razu chcielibyśmy zaznaczyć, że z przyczyn technicznych nie jest możliwe zorganizowanie transmisji Mszy świętej „na żywo” z naszego kościoła. Po prostu nie ma zasięgu i Internetu… Różaniec każdego dnia o 20.30, Drogi Krzyżowe w piątki o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o 17.00 – to nabożeństwa, które na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie dla Was przygotować. Wystarczy o odpowiedniej godzinie kliknąć „LIVE TV” na stronie internetowej. Plus oczywiście, w wersji pisanej, każdego dnia na stronie internetowej będzie się pojawiało rozważanie związane z Liturgią Słowa lub nauczaniem Kościoła.

Możecie sięgnąć, pomyśleć, zastanowić się i przekazać dalej. Przykro nam, że misje zostały odwołane, że nie będziemy mogli licznie spotkać się w naszej świątyni, choć tak bardzo na to czekaliśmy. Ale to nie zwalnia nas z działalności ewangelizacyjnej. Wyślij rozważanie koledze, którzy od dawna nie chodzi do kościoła. Porozmawiaj o Słowie, które trafiło do Ciebie i zmieniło Twoje nastawienie do życia. Teraz jest czas, by zawalczyć o tych ludzi, o ich zbawienie. Piękna obietnica się z tym wiąże: „Kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy” (Jk 5,20).

Zachęcamy – piszcie do nas maile ze świadectwami z tego czasu: Jak Pan Bóg działa? W czym widzicie Jego moc? Przedstawcie nam też swoje propozycje, bo przed nami jeszcze minimum 3 tygodnie stanu epidemicznego. Podajemy Wam kontakt do nas: kontakt@parafiazator.pl. Można też skorzystać z formularza na stronie internetowej.

Jesteśmy dla Was!

Dziękujemy, że jesteście!

Kapłani Parafii śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze