Majówki

26 04.2020

Majówki

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA DOTYCZĄCE MAJÓWEK

Wprowadzamy pewną modyfikację w przygotowaniu do bierzmowania. W tym roku 2020, przez miesiąc maj codziennie śpiewamy litanię do Matki Bożej (litanię loretańską), nie tylko tyle razy co wyznaczone miejsce w indeksie bierzmowanego. W indeksie mają w tym miejscu pozostać puste miejsca. Odśpiewaną litanię zaznaczamy każdego dnia na planszy, którą należy samemu wydrukować. Plansza do pobrania tutaj

1.Uczeń śpiewa litanię z dorosłą osobą np. przy przydrożnej kapliczce lub przy kapliczce w swoim domu (można figurkę Maryi ustawić w swoim ogródku) – wtedy na planszy wpisać należy słowo „kapliczka”.

2.Uczeń może także połączyć się przez Internet i uczestniczyć w nabożeństwie majowym, które będzie transmitowane z naszej parafii codziennie o godz. 20.15 – wtedy na planszy należy wpisać słowo „Internet”. Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy  na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

Uzupełnioną planszę oraz indeks bierzmowanego rodzic lub inna osoba przynosi do zakrystii po dowolnej Mszy św. w dniach 1.06 – 10.06.2020 r.

Ofiarujmy modlitwę do Matki Bożej jako wspólne wołanie o oddalenie od nas epidemii.