Młodzież w Czernej (14.10.2019)

Strona główna » Młodzież w Czernej (14.10.2019) < Wróć
25 09.2019

Młodzież w Czernej (14.10.2019)

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania młodzież z klasy VII i VIII w liczbie 94 osób wraz z księżmi wikarymi oraz rodzicami pielgrzymowała 14 października 2019 r. do sanktuarium w Czernej. Podczas kazania na Eucharystii ksiądz Bartłomiej wyjaśnił sens obchodzonego tego dnia święta Podwyższenia Krzyża świętego oraz sens noszenia szkaplerza świętego oraz poprosił słuchaczy, by nie bali się nosić krzyża i innych znaków religijnych, gdyż dzięki Panu Jezusowi są one symbolami nie hańby i wstydu, lecz zwycięstwa i chluby. Po Mszy św. u stóp Matki Bożej Szkaplerznej, młodzież została oprowadzona po sanktuarium oraz miejscu pierwszego pochówku św. Rafała Kalinowskiego. Następnie ojciec karmelita zaprowadził grupę pielgrzymów do nowoczesnego, multimedialnego muzeum misyjnego i muzeum karmelitańskiego. Nie zabrakło czasu na pamiątki i zakąski w karmelitańskiej restauracji. Po przerwie młodzież wyruszyła pod górę wznoszącą się nad klasztorem odprawiając rozważania Drogi Krzyżowej.