Na dróżkach Matki – 27 lipiec 2019

Strona główna » Na dróżkach Matki – 27 lipiec 2019 < Wróć
05 08.2019

Na dróżkach Matki – 27 lipiec 2019

„To jest zupełnie przedziwna rzecz — te dróżki…”  Jan Paweł II 1979 r.

 

27 lipca 2019 roku, grupa 64 pątników z naszej parafii wraz z księdzem wikarym udała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem naszego pielgrzymowania było przejście Dróżkami Matki Bożej. Mimo trudności związanych z upałem przemierzaliśmy kolejne stacje rozważając tajemnice Maryi. Odkrywaliśmy więź jaka łączyła cierpiącego Zbawiciela i Jego współcierpiącą Matkę. Tu też odnajdywaliśmy siebie, swoją codzienność, swoje słabości. Ta Miłość stała się dla nas umocnieniem, dała nam pewność, że Matka nigdy nie opuści swoje dzieci, ale zaprowadzi je do Jezusa, swojego Syna.

Wędrując dróżkami, przeszliśmy przez potok Cedron, który symbolizuje podjęcie pokuty za popełnione grzechy.

Dopełnieniem pielgrzymki była Msza święta odprawiona w kaplicy przed cudownym obrazem Matki Bożej. W homilii kapłan mówił o Matce Bożej, o tym, że już jako mała dziewczynka ofiarowała się Bogu. Oddała wszystko co miała, całą siebie i była wierna przez całe życie w swojej obietnicy. Maryja jest dla nas wzorem, a uczestnictwo w pielgrzymce to nasze odnowienie przymierza z Bogiem.

 

Pątniczka