Nowe informacje od Wielkiej Soboty do Niedzieli Miłosierdzia Bożego

Strona główna » Nowe informacje od Wielkiej Soboty do Niedzieli Miłosierdzia Bożego < Wróć
10 04.2020

Nowe informacje od Wielkiej Soboty do Niedzieli Miłosierdzia Bożego

– Rząd ogłosił w czwartek (9 kwietnia br.), że obowiązujące do tej pory restrykcje związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zostają utrzymane do 19 kwietnia br. Dotyczy to również limitu osób mogących w danym momencie przebywać w kościele. Wynosi on 5 osób (poza sprawującymi liturgię i usługującymi).

W związku z tym jesteśmy zmuszeni ODWOŁAĆ Msze święte, które miały być odprawione co godzinę w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc) oraz I Dzień Świąt według rejonów kolędowych.

Powracamy do normalnego porządku niedzielnego. W I i II Dzień Świąt oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W Laskowej o godz. 8.00. Może w nich uczestniczyć nie więcej niż 5 osób (tylko rodzina zamawiająca daną intencję).

Msza święta o godz. 9.00 (w I i II Dzień Świąt ora w Niedzielę Miłosierdzia Bożego) będzie transmitowana na Kanale Parafia Zator TV i na Facebooku (fanpage naszej parafii).

– Powracamy też do normalnego porządku tygodniowego Mszy świętych: godz. 6.30, 7.00, 18.00, również z zachowaniem opisanego powyżej limitu do 5 osób.

– Wszystkie pozostałe ogłoszenia z Niedzieli Palmowej (5 kwietnia br.) są aktualne.

– W środę o godz. 18.00 Msza święta, na której modlimy się za zmarłych z ostatnich miesięcy, będzie odprawiona bez ludu, gdyż nie możemy jednej rodzinie pozwolić na uczestnictwo, a innej odmówić. Jesteśmy zobowiązani do zachowania limitu 5 osób zawsze, bez wyjątku.

– Na Mszach świętych zbierana jest ofiara na utrzymanie świątyni (środki dezynfekujące, higieniczne, sprzątanie kościoła, ogrzewanie, rachunki comiesięczne za prąd, gaz, wodę i kanalizację, ubezpieczenie nnw, wynagrodzenie dla kościelnego, organisty, podatki państwowe, kurialne, paramenty liturgiczne, dekoracja Grobu Pańskiego, kwiaty przy ołtarzu). Specjaliści zalecają, by nie używać pieniędzy, gdyż jest na nich wiele zarazków, a co za tym idzie, wzrasta możliwość zakażenia. Stąd na razie taca na Mszy świętej nie będzie zbierana.

Kto chciałby złożyć ofiarę, może to uczynić bezgotówkowo przelewem na konto parafialne 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”). Dla osób, które nie mają możliwości zrobienia przelewu, na tyłach ławek będzie ustawiona skarbona.

– Poniżej zamieszczamy aktualny wykaz intencji oraz  PLAN FUNKCJONOWANIA PARAFII ORAZ TRANSMISJE OD WIELKIEJ SOBOTY DO NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

WIELKA SOBOTA

Godz. 7.00 – 18.00 KOŚCIÓŁ OTWARTY na osobistą adorację w Grobie Pańskim*** oraz  dla wzięcia wody święconej oraz poświęconego baranka wielkanocnego** (limit 5 os., które mogą przebywać w świątyni, pozostali oczekują w kolejce przed drzwiami kościoła)

Godz. 9.00, 10.00, 11.00 NABOŻEŃSTWO POŚWIĘCENIA POKARMÓW [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii) [na nabożeństwo w swoim domu należy przygotować produkty spożywcze do poświecenia oraz wodę święconą** – wyjaśnienie nabożeństwa w szczegółowych informacjach poniżej]

Godz. 12.00 DROGA KRZYŻOWA [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

Godz. 15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

Godz. 18.00 WIGILIA PASCHALNA ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CAŁEJ PARAFII [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii) [na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego w swoim domu należy przygotować świece*** – wyjaśnienie nabożeństwa w szczegółowych informacjach poniżej]

Godz. 20.30 RÓŻANIEC [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

NIEDZIELA WIELKANOCNA ( I DZIEŃ ŚWIĄT )

Msze Święte w kościele (limit do 5 osób) o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00; w kaplicy w Laskowej o godz. 8.00.

Godz. 9.00 MSZA ŚWIĘTA (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

Godz. 15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY ( II DZIEŃ ŚWIĄT )

Godz. 15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV  oraz na  facebook.com – fanpage naszej parafii)

WTOREK WIELKANOCNY ( III DZIEŃ ŚWIĄT )

Msze Święte w kościele (limit do 5 osób) o godz. 6.30, 7.00, 18.00.

ŚRODA WIELKANOCNA ( IV DZIEŃ ŚWIĄT )

Msze Święte w kościele (limit do 5 osób) o godz. 6.30, 7.00, 18.00.

Godz. 20.30 NOWENNA DO M. B. NIEUSTAJACEJ POMOCY I RÓŻANIEC [bez ludu] (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

CZWARTEK WIELKANOCNY ( V DZIEŃ ŚWIĄT )

Msze Święte w kościele (limit do 5 osób) o godz. 6.30, 7.00, 18.00.

PIĄTEK WIELKANOCNY ( VI DZIEŃ ŚWIĄT )

Msze Święte w kościele (limit do 5 osób) o godz. 6.30, 7.00, 18.00; w kaplicy w Laskowej o godz. 17.00.

Godz. 18.00 MSZA ŚWIĘTA I MODLITWA UWIELBIENIA (transmisja na youtube.com – kanał Parafia Zator TV oraz na facebook.com – fanpage naszej parafii)

SOBOTA WIELKANOCNA ( VII DZIEŃ ŚWIĄT )

Msze Święte w kościele (limit do 5 osób) o godz. 7.00, 18.00.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA –  ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ( VIII DZIEŃ ŚWIĄT )

INTENCJE MSZALNE  11 IV – 12 IV 2020

Wielka

18.00 1.+ Zdzisław Kozioł