Nowe wytyczne obowiązujące od 24 marca br.

Strona główna » Nowe wytyczne obowiązujące od 24 marca br. < Wróć
Nowe wytyczne obowiązujące od 24 marca br.
24 03.2020

Nowe wytyczne obowiązujące od 24 marca br.

 

Rząd polski wprowadził kolejne ograniczenia w celu zapobiegania koronawirusowi.

W obrzędach liturgicznych może brać udział nie więcej niż 5 osób (poza kapłanami). W związku z tym w naszym kościele od 24 marca do 11 kwietnia br. w Eucharystii będą mogły uczestniczyć tylko te osoby, które zamówiły daną intencję (do 5 osób z rodziny).

* W środę o godz. 18.00 Msza święta, na której modlimy się za zmarłych z ostatnich miesięcy, będzie odprawiona bez ludu, gdyż nie możemy jednej rodzinie pozwolić na uczestnictwo, a innej odmówić. Jesteśmy zobowiązani do zachowania limitu 5 osób zawsze, bez wyjątku.

Jeśli chodzi o sakrament pokuty i pojednania: tak jak do tej pory jesteśmy dostępni w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą świętą. Należy jednak od razu po zakończeniu spowiedzi i krótkiej modlitwie dziękczynnej powrócić bezpośrednio do swojego domu (w kościele może przebywać tylko do 5 osób).

Mszę świętą można obejrzeć w telewizji lub wysłuchać w radiu. Będąc w stanie łaski uświęcającej, można wtedy przyjąć Komunię świętą duchową. Przypominamy, że dokładna instrukcja takiego uczestnictwa znajduje się tutaj: https://parafiazator.pl/informacje-dotyczace-dyspensy-i-komunii-duchowej/

Niech nie zabraknie indywidualnej modlitwy. To dzięki niej wiara nie wygaśnie w naszym sercu. Zapraszamy do łączności z nami każdego dnia o 20.30 na modlitwie różańcowej transmitowanej „na żywo” za pośrednictwem kanału na YouTube. Wystarczy kliknąć LIVE TV na stronie internetowej parafii. W piątek o 17.00 – Droga Krzyżowa. W niedzielę o 17.00 – Gorzkie Żale.

Zachęcamy również do napisania maila ze swoim świadectwem: „Jak przeżywam ten czas? Jak pomaga mi modlitwa?” Przedstawcie swoje propozycje dla nas – duszpasterzy: kontakt@parafiazator.pl.

Trzymajcie się! Niech Pan Was błogosławi +