Nowe wytyczne w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego:

Strona główna » Nowe wytyczne w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego: < Wróć
Nowe wytyczne w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego:
14 03.2020

Nowe wytyczne w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego:

1.Wszystkich parafian prosimy o skorzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Jeśli jest to konieczne, na Eucharystię może przyjść jedynie rodzina, która zamówiła daną intencję mszalną. W jednej Mszy św. uczestniczy nie więcej niż 50 wiernych. W świątyni zachowajmy odpowiednią odległość od innych osób, nie przekazujmy znaku pokoju przez podanie ręki. Komunię świętą będziemy przyjmować na rękę, ustawiając się w nawie głównej i w nawach bocznych szeregowo.

Intencje mszalne na bieżący tydzień są dostępne na naszej stronie internetowej. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00. Intencje z tej godziny są przeniesione na 12.00.

Osoby, które mają pragnienie uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, a mają obawy co do nieprzekraczania ustalonego limitu osób uczestniczących w zgromadzeniu publicznych, informujemy o możliwości wzięcia udziału w Eucharystii w inny dzień tygodnia.

Osobom pozostającym w niedzielę w domu zalecamy uczestniczenie we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Nieuczestniczenie we Mszy św. niedzielnej w dobie trwającej epidemii nie jest grzechem, ani przejawem zaprzeczenia swojej wiary. Jest to jeden ze sposobów okazywania miłości względem drugiej osoby – nie możemy nikogo narazić na zarażenie, gdyż konsekwencja tego może być choroba, a w niektórych przypadkach nawet śmierć. Prosimy – pozostańcie w domu!

 

2.Prosimy usilnie wszystkich parafian o trwanie w łasce uświęcającej. Dla osób, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi, jesteśmy dostępni pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu i w niedzielę. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Wielkiego Postu. Według zaleceń w naszej parafii nie będziemy organizować dnia spowiedzi, aby poprzez duże zgromadzenie wiernych nie zwiększać ryzyka zakażenia.

Zaplanowana spowiedź w sobotę 4 kwietnia jest odwołana.

 

3.Prosimy wiernych o ograniczenie wizyt w kancelarii parafialnej. Załatwiajmy tylko pilne sprawy.

 

4.Zachęcamy do modlitwy w kręgu rodziny we własnym domu. W piątek możemy odprawić Drogę Krzyżową, a w niedzielę odśpiewać Gorzkie Żale.

Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, oprócz codziennej modlitwy przez wstawiennictwo św. Rocha będziemy modlili się codziennie na różańcu. Kapłani każdego dnia będą go odmawiać w kościele o godz. 20.30. W duchowej łączności z nimi módlmy się o wyznaczonej godzinie w swoich domach.

 

5.Wszystkie zmiany w funkcjonowaniu parafii opublikowane na stronie internetowej dnia 12 marca br. SĄ AKTUALNE.

 

6.O wszelkich następnych zmianach będziemy na bieżąco informowali na naszej stronie internetowej.

Duszpasterze parafii p.w. śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze

 

Wykaz niedzielnych transmisji Mszy św. w telewizji i radiu:

godz. 7:00 – TVP 1
godz. 9:00 
– Polskie Radio, Program Pierwszy
godz. 9:30 
– Telewizja TRWAM
godz. 11.00 
– TVP 1
godz. 13:00 
– TVP POLONIA

Msze św. online:

TV Miłosierdzie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
godz. 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 15.00 Godzina Miłosierdzia; 15:20 Nabożeństwo Gorzkich Żali po nich Msza św. oraz 18:00

Sanktuarium Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej:
godz.: 06:00; 07:00; 09:00; 11:00; 13:00; 15:00; 17:00; 19:00

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu:
godz.: 7:00; 9:00; 11:00 oraz 17:00

Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Kraków –  Pallotti.fm
godz.: 7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 18:00; 20:00

Wykaz transmisji Mszy św. w tygodniu:

godz. 13:30 – Telewizja TRWAM