OGŁOSZENIA PARAFIALNE  I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE  I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.) < Wróć
02 12.2023

I Niedziela Adwentu
(3 grudnia 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Środa – św. Mikołaja, biskupa

Czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Adwencie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 1800, a w soboty o 700. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w Roratach dzieci z klasy 3 i 4. Dzieci zachęcamy do zabrania planszy roratniej, którą otrzymają na pierwszych Roratach w poniedziałek, na kolejnych Roratach będą rozdawane obrazki do wklejania na plansze.

Dziś przy naszym kościele, nasza młodzież parafialna prowadzi kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Grecji. Zachęcamy do wsparcia wyjazdu i nabycia pięknych rzeczy. Kwoty ponad ustalone ceny będą stanowić dodatkowe wsparcie tej akcji. Kiermasz na ten cel odbędzie się jeszcze 17 grudnia.

W przyszłą niedzielę 10 grudnia przy naszym kościele, a także przy kaplicy w Laskowej odbędzie kiermasz na rzecz 17 letniej chorej Marty z Laskowej, która zmaga się z nowotworem złośliwym oka.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze świętą o godz. 1030 rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

W poniedziałek o godz. 1900 w domu parafialnym odbędzie się krąg biblijny.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 1600 do 1730. W sobotę od godz. 800 do 1000.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał śp. Ewę Smolarczyk polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…