Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 III 2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 III 2019 r.) < Wróc
Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 III 2019 r.)
11 03.2019

Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 III 2019 r.)

 

Dziś taca z Mszy św. przeznaczona na cele utrzymania naszej świątyni. Dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin o godz. 14.00.

 

W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w piątek po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Gorzkie Żale i ucałowanie relikwii Krzyża świętego w niedzielę o godz. 17.00.

 

W kaplicy w Laskowej w czasie Wielkiego Postu: Msza św. w środę i piątek o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nich Msza św.

 

Spotkanie Grupy Apostolska (to jest Msza św., później Droga Krzyżowa) w piątek o 18.00 w kościele. Następnie dla nich krótkie spotkanie w Domu Parafialnym.

 

Dzieci należące do wspólnoty Małego Apostoła zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 17.15.

 

W piątek w naszej parafii odbędzie się rejonowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. O godz. 17.15 będzie dla nich konferencja w domu parafialnym, o godz. 18.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa i spotkanie przy stole.

 

17 marca (niedziela) o godz. 16.30 wyjazd spod kościoła na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic.

 

W czwartek o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży bp Damian Muskus. Dziękujemy rodzicom za gruntowne umycie kościoła i ofiarę pieniężną na zakup relikwiarza do przechowywania relikwii Jana Pawła II.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla rodziców i kandydatów do I Komunii o godz. 14.00.

 

W zakrystii do dzisiaj dzieci mogą składać prace plastyczne przedstawiające herb papieski Jana Pawła II wraz z oświadczeniami rodzica.

 

Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na majową pielgrzymkę do Lichenia, Torunia, Kalisza i Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

 

W kaplicy w Laskowej w sobotę 16 marca br. o godz. 19.30 będzie spotkanie otwarte z ks. Mariuszem Rosikiem wybitnym polskim biblistą, tłumaczem i twórcą komentarzy do Pisma świętego.

 

 

20 marca, w środę o godz. 18.00 uroczystość wprowadzenia relikwii Jana Pawła II przez abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolitę lwowskiego. Zapraszamy na to wydarzenie delegacje władz, szkół, strażaków, wszystkie związki i stowarzyszenia świeckie wraz z sztandarami, wszystkich naszych parafian. Uroczystość poprzedzona będzie trzema dniami modlitwy, od niedzieli 17 marca do wtorku 19 marca. Każdego dnia Msza św. o godz. 18.00 z kazaniem, a po niej nabożeństwo do Jana Pawła II.

 

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek dla rodzeństwa Marysi i Olusia Szostak chorych na dysplazję oskrzelową –płucną. Marysia ma 16 miesięcy i czeka ją rekonstrukcja rączki, w której brakuje kości promieniowej, Oluś ma tyle samo miesięcy i czeka go kosztowna rehabilitacja. Zbiórkę zorganizuje Stowarzyszenie Hospicyjne z Wiśniowej.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzą ratownicy Maltańskiej Służby Medycznej z Andrychowa. Odbędzie się on w sobotę 6 kwietnia br. w Domu Parafialnym. Koszt kursu to 60 zł, z czego połowa zostanie dofinansowana przez parafię. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, ilość miejsc jest ograniczona. Kurs może pomóc nam na nowo odkryć wielką wartość ludzkiego życia – największego Bożego daru oraz nauczyć, w jaki sposób pomagać człowiekowi, gdy jego życie jest zagrożone.

 

Oprócz wyjazdu do Chorwacji w okresie wakacyjnym organizujemy także  wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Dursztyna nieopodal Jeziora Czorsztyńskiego dla dzieci z grup parafialnych w terminie 5-9 sierpnia br. Zapisy w zakrystii do końca marca.