OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.)
21 02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.)

 

Bóg zapłać scholi Adoremus za upieczenie „roszek zatorskich”, a parafianom za złożenie ofiary przy wyjściu z kościoła. Paulinie Tomskiej przekazaliśmy 7 879 zł.

 

Przez okres Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 (transmitowane przez internet) oraz w niedzielę o godz. 11.15. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

 

Na stronie internetowej parafii w zakładce „I Komunia” znajdują się informacje o spotkaniu dla rodziców.

 

W piątek bezpośrednio po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

Seminarium Duchowne w Krakowie i Kuria Metropolitarna informuje, że kleryk Piotr Drzyżdżyk, alumn V roku, ma zamiar przyjąć w maju br. święcenia diakonatu. Jako wspólnota parafialna otoczmy go naszą modlitwą.

 

Na prośbę parafian domówiliśmy książeczki z dużymi literami do prywatnego użytku. Dostępne są na stoliku przy kropielnicy.

 

W kaplicy w Laskowej:

Przez okres Wielkiego Postu Msza św. w tygodniu będzie sprawowana w piątek o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. w niedzielę będzie niezmiennie o godz. 8.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym już bez Mszy św. będzie o godz. 15.30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA PARAFII W CZASIE TRWAJĄCEJ EPIDEMII:

 

1.Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.

 

2.Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

3.Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego. Wewnątrz świątyni należy zachowywać aktualny limit osób.

 

4.Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

5.Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

Po zakończonym rozdawaniu Ciała Pańskiego na rękę będzie udzielana Komunia święta do ust dla tych osób, które zgromadzą się na stojąco przy stopniu komunijnym. W niedzielę i w tygodniu na Mszach świętych wieczornych Komunię do ust przyjmuje się w postawie stojącej, a na Mszach porannych w tygodniu na klęcząco na stopniu komunijnym. Osoby przyjmujące Ciało Pańskie do ust proszone są by udostępnić przejście dla Szafarzy, którzy z naw kościoła wchodzić będą do prezbiterium. Jeśli jest transmisja Mszy św./nabożeństwa przez kanały internetowe parafii należy zachować ostrożność podchodząc do stopnia komunijnego tak, by nie naruszyć statywów z kamerami oraz nie zastawić swoim ciałem prezbiterium po stronie lewej świątyni.

 

6.W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.