OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2023 r.) < Wróć
09 12.2023

II Niedziela Adwentu
(10 grudnia 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Dziś przy naszym kościele, a także przy kaplicy w Laskowej odbywa się kiermasz na rzecz 17 letniej chorej Marty z Laskowej, która zmaga się z nowotworem złośliwym oka.

W Adwencie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 1800, a w soboty o 700.

W przyszłą niedzielę 17 grudnia przy naszym kościele, nasza młodzież parafialna po raz drugi przeprowadzi  kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Grecji. Zachęcamy do wsparcia wyjazdu i nabycia pięknych rzeczy. Kwoty ponad ustalone ceny będą stanowić dodatkowe wsparcie tej akcji. Młodzież będzie również rozprowadzać sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą na rzecz wyjazdu.

Od dziś można nabywać świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy”. W tym roku będą je rozprowadzać ministranci i lektorzy na stolikach przed kościołem. Będą też dostępne w zakrystii. Koszt świec to: mała – 12 zł, duża – 20 zł. Kwota ponad ustaloną będzie stanowić ofiarę na cele młodzieży z naszej parafii.

Organizujemy konkurs szopek bożonarodzeniowych dla dzieci z naszej parafii. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii o raz na facebooku.

W piątek 15 grudnia przypada trzeci piątek miesiąca. Ze względu na roraty prosimy wspólnotę Rochitów o indywidualne odmówienie  Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwę do św. Rocha.

Informujemy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast spowiedź Adwentowa przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w sobotę 23 grudnia.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 1600 do 1730. W sobotę od 800 do 1000.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał śp. Zofię Knapik polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…