Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu (8.12.2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu (8.12.2019 r.) < Wróć
Ogłoszenia parafialne  II Niedziela Adwentu (8.12.2019 r.)
08 12.2019

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu (8.12.2019 r.)

 

 

Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Roraty w dni powszednie o godz.18.00.

 

Kalendarz liturgiczny:

Piątek – św. Łucji

Sobota – św. Jana od Krzyża

 

Do chorych z I piątku pojedziemy w najbliższy piątek od godz. 8.00, a do chorych z I soboty oraz chorych dodatkowo zgłoszonych w sobotę od godz. 8.00.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej zwane akatystem. O godz. 18.00 Msza św. roratnia, po przerwie akatyst i modlitwa uwielbienia. Składka z Mszy św. wieczornej przeznaczona na cele charytatywne.

 

W zakrystii zapisy na wakacyjny wyjazd dla dzieci i rodzin do Czarnogóry i na pielgrzymkę dla dorosłych do krajów nadbałtyckich.

 

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła Grupa Apostolska będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne. Dochód z tego przeznaczony będzie na wyjazdy dla dzieci i młodzieży, które organizuje nasza parafia. U młodzieży i w zakrystii dostępne są także świece wigilijne. Dochód ze świec przeznaczamy jak co roku na potrzeby Caritas.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Dziękujemy Wspólnocie Adoremus i Różom Różańcowym z Zatora: Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Fatimskiej, Śnieżnej, bł. Hanny Chrzanowskiej oraz Róży Matki Bożej z Lourdes z Podolsza za ufundowanie ozdobnych półek pod figury, które zamontowane zostały na filarach w naszej świątyni. Dziękujemy także Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Golis za zakupienie figury św. Rocha oraz anonimowym darczyńcom za ufundowanie figur św. Józefa, św. Michała Archanioła i św. Franciszka – ta figura jeszcze w produkcji.