Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu < Wróć

Wtorek – św. Mikołaja, biskupa

Środa – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzona jest jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W związku z tym w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

W Adwencie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.

Od dziś można nabywać świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy”. W tym roku będą je rozprowadzać młodzi z grupy młodzieżowej naszej parafii na stolikach przed kościołem. Koszt świec to: mała – 12 zł, duża – 20 zł. Kwota ponad ustaloną będzie stanowić ofiarę na cele młodzieży z naszej parafii.

Informujemy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast spowiedź Adwentowa przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w sobotę 17 grudnia.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 16.00 do 17.30. W sobotę od 8.00 do 10.00.

Transmisja Różańca  codziennie o godz. 20.30.