Ogłoszenia parafialne II Wielkiego Postu (8.03.2020 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne II Wielkiego Postu (8.03.2020 r.) < Wróć
Ogłoszenia parafialne  II Wielkiego Postu (8.03.2020 r.)
09 03.2020

Ogłoszenia parafialne II Wielkiego Postu (8.03.2020 r.)

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 18.20 i w niedzielę o 11.20. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.

Dziś II niedziela miesiąca, stąd składka z Mszy świętych przeznaczona na remonty w parafii.

W przyszłą niedzielę będą do nabycia  baranki wielkanocne w cenie 8 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczymy na działalność charytatywną Caritas Polska.

Triduum przed bierzmowaniem i próba dla klasy VIII w poniedziałek o godz. 18.00. We wtorek o godz. 17.30 ksiądz biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dziękujemy rodzicom klasy VIII za dar ołtarza – trzy nowe ornaty.

Spotkanie Małego Apostoła w piątek o 16.30, Grupy Apostolskiej w piątek o 19.00.

W piątek Modlitwa Uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, następnie Droga Krzyżowa. Po przerwie nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa oraz modlitwa wstawiennicza.

W sobotę o godz. 17.00 wyjazd spod kościoła na misterium Męki Pańskiej do Myślenic. Tegoroczny spektakl teatralny w reżyserii Piotra Piechy nosi tytuł “W jaki sposób śmierć może dać życie?” Zapisy na bilety i transport w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna (22-23 kwietnia br.) oraz na pielgrzymkę końcem czerwca do krajów nadbałtyckich. Zapisy w zakrystii.

Wspólnota Adoremus oraz uczniowie ze szkoły podstawowej i średniej z Zatora zapraszają 21 marca, w sobotę o godz. 19.00 do naszego kościoła na prezentację słowno-muzyczną o życiu św. Rocha. Zapraszamy serdecznie.

Na specjalne zamówienie u producenta została wykonana kopia obrazu z ołtarza głównego z naszego kościoła (przedstawiająca Matkę Bożą Śnieżną i klęczących przy Niej świętych Wojciecha i Jerzego). Będzie to pamiątka misji świętych, które odbędą się w naszej parafii od 29 marca do 5 kwietnia. Kopia obrazu wykonana jest w dwóch ozdobnych ramkach: brązowej za 23 zł oraz złotej za 26 zł. Obrazy można zamawiać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców o godz. 13.45.

W kaplicy w Laskowej:   W poniedziałek Msza św. o godz. 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o 16.30, po niej Msza św. W niedzielę Gorzkie Żale o 15.00, a po nich Msza św.