OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – Gaudete (17 grudnia 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – Gaudete (17 grudnia 2023 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – Gaudete (17 grudnia 2023 r.)
16 12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – Gaudete (17 grudnia 2023 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Adwentu – Gaudete
(17 grudnia 2023 r.)

 

Dziś przeżywamy Niedzielę „Gaudete”, czyli radości z daru przychodzącego Chrystusa i naszego odkupienia.

 

W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte o godz. 700, 900, 1030, 1200. A o północy uroczysta „Pasterka”. W Laskowej o godz. 2200.

 

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 1800, a w sobotę o 700. Dzieci, prosimy o przyniesienie plansz roratnich w czwartek, a w piątek w domu parafialnym o odbiór planszy z drobnym upominkiem.

 

Dziś przy naszym kościele, nasza młodzież parafialna po raz drugi przeprowadza  kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Grecji. Zachęcamy do wsparcia wyjazdu i nabycia pięknych rzeczy. Kwoty ponad ustalone ceny będą stanowić dodatkowe wsparcie tej akcji. Młodzież również rozprowadza sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą na rzecz wyjazdu.

 

Jak co roku zuchy i harcerze przyniosą do naszego kościoła ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Przekazanie tego światła odbędzie się w czwartek 21 grudnia na Mszy świętej o godz. 1800. Zachęcamy do odpalenia tego światła i zabrania go do domu, aby podczas Wigilii towarzyszyło nam światło z betlejemskiej groty.

 

Można nabywać świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy”. Są dostępne na stolikach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Dostępne są tylko małe świece w kwocie 12 zł. Kwota ponad ustaloną będzie stanowić ofiarę na cele młodzieży z naszej parafii. Na stoliku z prasą katolicką są do zabrania modlitwy przy stole wigilijnym.

 

Przypominamy, że szopki na konkurs można przynosić do poniedziałku 18 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród będzie w piątek 22 grudnia.

 

Informujemy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast spowiedź Adwentowa przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w sobotę 23 grudnia. Rano od godz. 800 do 1130 (przerwa od 930 do 1000) i od 1500 do 1800 (przerwa 1630 do 1700).

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę po Mszy świętej wieczornej. W sobotę nieczynna z racji spowiedzi parafialnej.

 

W imieniu całej społeczności zaangażowanej w organizację charytatywnego Jarmarku dla Marty Świerguły oraz w imieniu Marty i Jej rodziny składamy serdeczne podziękowania dla ludzi dobrej woli za wsparcie finansowe Jej leczenia. Ze stoisk przy Kościele w Zatorze uzbierano kwotę 18.670 zł.