OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu
11 12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu

(11 grudnia 2022 r.)

 

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

Dziś przeżywamy Niedzielę „Gaudete”, czyli radości z daru przychodzącego Chrystusa i naszego odkupienia. Gościmy Księdza Biskupa Mariana Buczka, który na wszystkich Mszach świętych będzie głosił Słowo Boże.

 

Dziś przed naszym kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

 

W Adwencie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.

 

W poniedziałek 12 grudnia odbędzie się Krąg biblijny o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

W piątek 16 grudnia zapraszamy na Mszę wieczorną a po Niej na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego wraz ze wspólnotą Rochitów.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 będziemy modlili się w intencji rodzin wraz z Domowym kościołem.

 

Zachęcamy do nabycia świec Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy”. W tym roku rozprowadzają je młodzi z grupy młodzieżowej naszej parafii na stolikach przed kościołem. Koszt świec to: mała – 12 zł, duża – 20 zł. Kwota ponad ustaloną będzie stanowić ofiarę na cele młodzieży z naszej parafii. Młodzież rozdaje przy tej okazji sianko na stół wigilijny.

 

Jak co roku zuchy i harcerze przyniosą do naszego kościoła ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Przekazanie tego światła odbędzie się w niedzielę
18 grudnia na Mszy świętej o godz. 10.30. Zachęcamy do odpalenia tego światła i zabrania go do domu, aby podczas Wigilii towarzyszyło nam światło z betlejemskiej groty.

 

W sobotę 10 grudnia odbył się turniej piłki nożnej halowej. Ministranci i lektorzy z naszej parafii okazali się najlepsi w naszym dekanacie. Zdobyli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: ministrant i lektor młodszy i awansowali do etapu rejonowego eliminacji do Mistrzostw Polski LSO. Gratulujemy !!!  Życzymy powodzenia na dalszym etapie.

 

Informujemy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast spowiedź Adwentowa przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w sobotę 17 grudnia. Rano od godz. 8.00 do 11.30 (przerwa od 9.30 do 10.00) i od 15.00 do 18.00 (przerwa 16.30 do 17.00).

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 16.00 do 17.30. W sobotę kancelaria nieczynna z racji spowiedzi.

 

Transmisja Różańca  codziennie o godz. 20.30.