Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna (5 V 2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna (5 V 2019 r.) < Wróc
Ogłoszenia parafialne  III Niedziela Wielkanocna (5 V 2019 r.)
06 05.2019

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna (5 V 2019 r.)

Litania loretańska codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę i święta o godz. 17.30. W kaplicy w Laskowej majówka o godz. 16.45 w środę i piątek, a następnie Msza święta.

W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Środa – Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej diecezji krakowskiej. Z racji tej uroczystości w przyszłą niedzielę procesja z Wawelu na Skałkę.

W środę po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci z klasy IV, które będą przeżywały rocznicę Komunii świętej.

Katecheza do bierzmowania oraz Msza św. w ramach I Czwartku dla klasy  6 i 7 w czwartek o godz. 18.00.

W piątek Wieczór Chwały. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, po przerwie Modlitwa Uwielbienia – Droga Światła.

Próba rodziców i dzieci do I Komunii świętej w sobotę o godz. 8.00 w kościele.

W ramach tygodnia biblijnego od poniedziałku do przyszłej niedzieli 20 minut przed Mszą świętą będziemy czytać w kościele Pismo święte: Ewangelię Łukasza i Dzieje Apostolskie. We wtorek po wieczornej Mszy św. Spotkanie nad Biblią, które poprowadzi zaproszony Gość, ksiądz doktorant biblistyki. Zapraszamy serdecznie nowe osoby do włączenia się w krąg biblijny. W nawie bocznej do oglądnięcia katolickie egzemplarze Pisma świętego dla dorosłych, dla starszych z dużymi literami, dla młodzieży i dla dzieci. Zapisy na zakup egzemplarzy tych Biblii w zakrystii. Przy stoisku z gazetami i przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki z letio divina – medytacją biblijną.

W przyszłą niedzielę taca z Mszy świętych przeznaczona na remonty w naszej świątyni.