Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu (22.12.2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu (22.12.2019 r.) < Wróć
Ogłoszenia parafialne  IV Niedziela Adwentu (22.12.2019 r.)
23 12.2019

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu (22.12.2019 r.)

 

Wczoraj przeżywaliśmy całodzienną spowiedź przedświąteczną. Dziękujemy szesnastu kapłanom, którzy podjęli posługę w konfesjonale.

 

Roraty w poniedziałek o godz. 18.00, we wtorek o godz. 7.00. W sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

 

W wigilię rano do godz. 11.00 można zabrać z kościoła światło betlejemskie. Od tego światła zapalamy świece Caritas na stole wigilijnym. Wieczerzę wigilijną zorganizujmy w gronie rodziny. Zadbajmy o to, by nikt tego wieczoru nie był sam w domu. Przed spożyciem kolacji przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Pomódlmy się o pokój w rodzinie, na świecie, pamiętajmy też w modlitwie o zmarłych, którzy nie tak dawno zasiadali z nami do wigilii. Gestowi łamanego opłatka niech towarzyszy najpierw przeproszenie za złości, które były naszym udziałem, podziękowanie za wspólnie przeżyte chwile oraz wyrażenie serdeczności poprzez składane sobie życzenia. Według starego zwyczaju starajmy się zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w dzień wigilii. Po kolacji niech nie zabraknie śpiewania razem kolęd i pastorałek. Opis jak powinna wyglądać wigilia wraz z modlitwami przy stole wigilijnym dostępny na naszej stronie internetowej. Pasterka o północy. Składka z pasterki przeznaczona na Fundusz SOS Życie. W dzień Bożego Narodzenia oraz w II dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Jeśli ktoś przyjmie Komunię św. w pasterkę, może drugi raz iść do Komunii za dnia w Boże Narodzenie.

 

W zakrystii i na stoliku przy kropielnicy dostępne są jeszcze świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczamy na działalność charytatywną Caritas.

 

Czwartek – św. Szczepana, męczennika

Piątek – św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszach św. poświęcenie wina.

Sobota – świętych Młodzianków, męczenników

Niedziela – świętej Rodziny, Jezusa, Maryi, Józefa

 

Podwójny numer Gościa Niedzielnego wraz modlitwą przy stole wigilijnym w cenie 10 zł dostępny przy stanowisku z prasą katolicką.

 

Do końca grudnia zapisy na wakacyjny wyjazd dla dzieci i rodzin do Czarnogóry oraz na pielgrzymkę dla dorosłych do krajów nadbałtyckich.

 

Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Prosimy o przygotowanie na stole przykrytym białym obrusem krzyża, świec, Pisma świętego, kropidła oraz naczynia z wodą święconą. Wodę święconą można zabrać z kościoła. Całość kolędy będzie wywieszona w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy o przyjechanie i odwiezienie samochodem kapłana wraz z ministrantami. Gdyby były przeszkody, by spotkać się z księdzem w wyznaczonym terminie, istnieje możliwość indywidualnego umówienia się w innym dogodnym czasie.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019 / 2020

 

27 grudnia 2019 (piątek)

od godz. 8.00 Trzebieńczyce – Zaskawie

od godz. 8.30 Zator – Bugajska, Kwiatowa, Graniczna, Górnicza

od godz. 8.30 Laskowa – Wiglowice, Wiejska, Nadrzeczna

 

28 grudnia 2019 (sobota)

od godz. 8.00 Zator – Kolejowa, Nowa

od godz. 8.30 Trzebieńczyce – Łęgi, część Wadowickiej, Parkowa

od godz. 8.30 Zator – Brzozowa i I cz. Bugajskiej