OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – Wigilia (24 grudnia 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – Wigilia (24 grudnia 2023 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – Wigilia (24 grudnia 2023 r.)
23 12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – Wigilia (24 grudnia 2023 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Adwentu – Wigilia
(24 grudnia 2023 r.)

 

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – św. Szczepana, pierwszego męczennika
Środa – św. Jana, apostoła i ewangelisty
Czwartek – Świętych Młodzianków, męczenników

 

Przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Dziś Msze święte o godz. 700, 900, 1030, 1200.

O północy uroczysta „Pasterka”. W Laskowej „Pasterka”  o godz. 2200.  Składka podczas „Pasterki” będzie przeznaczona na fundusz obrony życia SOS. Zachęcamy do tradycyjnego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia: dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do odpalenia światła betlejemskiego i zabrania go do domu, aby podczas Wigilii towarzyszyło nam światło z betlejemskiej groty.

 

Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia składamy naszym Parafianom i przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia: Wielu łask Bożych, zdrowia i darów wiary, miłości i nadziei potrzebnych w codzienności. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali w tegorocznym przygotowaniu naszej świątyni do Świąt: Pani Wandzie Bliźniak, Panu Kazimierzowi Wędrzykowi, Kwiaciarni Państwa Mrowiec, Rodzinie Góreckich.  Za przygotowanie szopki Wspólnocie „Adoremus”- Beacie Wawro, Monice Kozieł, Alicji Makuch, Annie Skawińskiej, Mariuszowi i Arkowi Matuszykom, Markowi Lofek, Kazimierzowi Ciuba. Lektorom ze Służby Liturgicznej i Pani kościelnej Grażynie oraz Dominice Adamus za wystrój. Dziękujemy za szopkę przed kościołem Państwu Goczał –  Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 

We wtorek wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika, drugi dzień Świąt, Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W środę wspomnienie św. Jana w tym dniu będziemy błogosławić wino, można przynieść ze sobą wino do pobłogosławienia.

 

W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego, Msze święte w tym dniu o 7700, 900, 1030, 1200 i o godz. 1600 połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. Odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, za odśpiewanie tego hymnu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Można nabywać świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy”. Są dostępne na stolikach przy wyjściach z kościoła. Dostępne są tylko małe świece w kwocie 12 zł. Kwota ponad ustaloną będzie stanowić ofiarę na cele młodzieży z naszej parafii. Można również zabrać sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.

 

Zachęcamy do odwiedzenia żywej szopki w dniach od 25 do 30 grudnia w godzinach od 1100 do 1800. Szopka znajduje się w Stajni „Rafał” w Zatorze ul. Karkowska 25.

 

Kancelaria parafialna czynna w okresie kolędowym, czyli do końca stycznia będzie po Mszach świętych wieczornych.