OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna  (21 kwietnia 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna  (21 kwietnia 2024 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna  (21 kwietnia 2024 r.)
20 04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna  (21 kwietnia 2024 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkanocna  (21 kwietnia 2024 r.)

 

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

Środa –  św. Jerzego, męczennika

Czwartek – św. Marka, ewangelisty

 

Dziś Światowy Dzień modlitw o Powołania  do służby w Kościele. Przez cały tydzień po Mszy świętej wieczornej będziemy modlili się w tej intencji, przeżywając przygotowanie do uroczystości odpustu parafialnego  ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego. W środę będzie używany formularz mszalny o powołania kapłańskie a w piątek o powołania do życia zakonnego.

 

W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha i św. Jerzego. O 1200 uroczysta suma odpustowa i procesja, którą odprawi nasz ksiądz rodak, który przeżywa 25 rocznicę święceń ks. Mariusz Susek.

 

W piątek po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Adoremus. Na zakończenie będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Podczas Mszy św. będzie składka dla Jacka Krzemienia z Podolsza.

 

Przypominamy o szlaku św. Wojciecha w naszej Archidiecezji. Książeczki z miejscem na pieczątki są dostępne przy regale z prasą katolicką.

 

Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą na Maltę – jedną z najpiękniejszych, słonecznych, pełnych zabytków wysp na Morzu Śródziemnym, gdzie w roku 60 ewangelizował św. Paweł- Apostoł Narodów. Termin to: 16-23 lipca 2024 r. Program można zabrać z zakrystii, jest także na plakatach w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej, przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 1500 zł. Więcej informacji u księdza Piotra.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 1600 do 1730, w sobotę od godz. 800 do 1000.