OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020 r.)
03 05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020 r.)

 

Dziś uroczyste wprowadzenie relikwii św. Wojciech do naszej świątyni. Za ten wielki dar dla naszej parafii dziękujemy Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu oraz Prymasowi Polski, Arcybiskupowi Wojciechowi Polakowi.

 

Dziś parafialne czytanie Pisma świętego. Na czytanie danego fragmentu Biblii można się zapisać na naszej stronie internetowej. Lekturę półgodzinną Ewangelii podejmujemy w intencji ustania epidemii.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – św. Floriana, patrona strażaków

Wtorek – św. Stanisława Kazimierczyka

Środa – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Piątek – św. Stanisława. Biskup diecezjalny udzielił tego dnia dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, by osoby, które skorzystają z dyspensy w zamian wykonały inny akt pokutny.

 

Nabożeństwa majowe w kościele odprawiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie nabożeństwo majowe o godz. 20.15, a następnie o 20.30 różaniec.

* w piątek o godz. 18.00 Msza święta z kazaniem, a następnie Modlitwa Uwielbienia. Składkę z Uwielbienia przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz cele charytatywne.

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele modlitwa za zmarłych, zaś o 10.30 Msza święta.

 

Na naszej stronie internetowej znajdują się intencje mszalne, informacje o dyspensie oraz zasady postępowania w czasie trwania epidemii. Przypominamy, że dopełnieniem aktu żalu doskonałego jest przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, a dopełnieniem komunii duchowej jest sakramentalne przyjęcie Ciała Pańskiego.

 

W naszej świątyni według wskazań rządu może przebywać w czasie jednej liturgii 42 osoby. Wokół zaś kościoła są dodatkowe miejsca siedzące i stojące, należy tam zachować także bezpieczną odległość od innych. Nagłośnie na zewnątrz kościoła w niedzielę będzie włączone. Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Dziękujemy tym, którzy składają ofiary w ramach tacy niedzielnej do skarbonek w kościele oraz przelewem na konto nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”). Wszystkie te ofiary przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Tradycyjnie w drugą niedzielę składka przeznaczona była na cele remontowe w kościele. W tym miesiącu przeznaczymy tę składkę jednak na zapłacenie bieżących rachunków, tak by spłacić wszelkie zaległości.

 

 

Ogłoszenie społeczne:

Choć w całej Polsce odmrożona zostaje rehabilitacja, to jednak z przyczyn bezpieczeństwa pacjentów, którzy są mieszkańcami Caritasu w Zatorze, w ośrodku tym, nie będzie zabiegów rehabilitacyjnych jeszcze przez kilka miesięcy.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

Na stronie internetowej znajdują się informacje dla bierzmowanych w zakładce „Bierzmowanie”, informacje dla dzieci rocznicowych w zakładce „I Komunia święta”.

 

W kaplicy w Laskowej:

W maju Msza święta w tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 17.00, o godz. 16.45 spowiedź oraz litania loretańska (prowadzą wierni).

 

 

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania