OGŁOSZENIA PARAFIALNE  IV Niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE  IV Niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2023 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  IV Niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2023 r.)
19 03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  IV Niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2023 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek  – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP (przeniesiona z niedzieli)

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i bierzmowanym za dar ołtarza. Sakrament Bierzmowania w poniedziałek przyjęło 66 osób.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary w zeszłą niedzielę na zapłacenie rachunku za ogrzewanie, zebraliśmy 15.515 zł.

 

W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na dekorację i kwiaty do ciemnicy, grobu Pańskiego i całego kościoła.

 

W piątek po Mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Adoremus. Podczas Adoracji będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jako dzień świętości życia. W tym dniu można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, która polega na odmawianiu codziennej specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców, jednego dziesiątka Różańca z dowolnej tajemnicy oraz dodatkowego postanowienia, które nie jest obowiązkowe. Kartki do wypełnienia są na stoliku z tyłu kościoła i w zakrystii. Wypełnione deklaracje oddajemy do zakrystii. Przyrzeczenie będzie składane w sobotę na każdej Mszy świętej.

 

Przez cały Wielki Post nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 17.15 i w niedziele po Mszy św. o 10.30; Gorzkie Żale w niedziele o 17.00; w Laskowej o 15.30. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

Jest możliwość pójścia na Ekstremalną Drogę krzyżową trasą św. Rocha z Zatora do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 35 km. Można jednak rozpocząć ją bliżej celu i dostosować w ten sposób do własnych możliwości. Należy iść w grupach minimum 2-osobowych oraz zabrać ze sobą wygodne, sprawdzone buty, pelerynę, wodę, jedzenie na cały dzień, telefon, ewentualnie powerbanka. Powrót każdy organizuje sobie samodzielnie – należy być w kontakcie
z bliską osobą lub znajomym posiadającym samochód. Informacji szczegółowych udziela ks. Bartłomiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na stronie edk.org.pl. Można wybrać dwa terminy: – w dzień 25 marca (Msza święta w sobotę o 7.00). – w nocy z 31 marca na 1 kwietnia (Msza święta w piątek o 18.00)

 

Ks. Dariusz przypomina o możliwości przyniesienia wypełnionej ankiety o praktykach religijnych w czasie pandemii ostatecznie do przyszłej niedzieli. Formularze są jeszcze dostępne w zakrystii. Od 4 do 12 października organizuje on natomiast pielgrzymkę do Libanu. W planie m.in. modlitwa przy grobie św. Rafki i św. Charbela, zwiedzanie Tyru, Sydonu, Bejrutu, spacer po Lesie Bożych Cedrów. Koszt: 2100 zł i 730 dolarów. Dokładny plan dostępny na stronie parafii św. Wojciecha w Krakowie-Bronowicach. Zapisy w zakrystii.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.30.
W sobotę kancelaria czynna od  godz. 8.00 do 10.00.

 

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10 zł.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał: śp. Marię Czajkowską i śp. Szczepana Wichmana.
Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…