OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r.)
21 03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r.)

 

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że osoby, które skorzystają z dyspensy od niedzielnego uczestnictwa  we Mszy świętej są zobowiązane do spełnienia w zamian innego aktu religijnego np.:1. uczestniczenia w transmisji Mszy świętej za pośrednictwem radia, telewizji, Internetu (według instrukcji znajdującej się na naszej stronie internetowej) 2. lub czytania Pisma Świętego przez minimum pół godziny; 3. lub odmówienia jednej części różańca świętego (radosnej, światła, bolesnej lub chwalebnej). Nie jesteśmy zwolnieni z wypełniania przykazań Bożych. Jedno z nich brzmi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Niech w niedzielę nie zabraknie nam czasu na modlitwę i spotkanie z Bogiem, który ten dzień ustanowił i pobłogosławił.

 

Na stronie internetowej parafii umieściliśmy wyjaśnienie dotyczące przyjmowania Komunii duchowej.

 

Przypominamy, iż w jednej Mszy św. w kościele może uczestniczyć do 50-ciu osób. Patrząc na frekwencje z ubiegłej niedzieli nie trzeba się obawiać przekroczenia tego limitu.

 

Przypominamy, iż w ramach niedzielnej Eucharystii w czasie trwania epidemii istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy św. w tygodniu (g. 6.30, 7.00, 18.00). W Mszach św. mogą brać udział wszyscy, którzy tego chcą, nie tylko rodzina zamawiająca intencje. Porządek Mszy św. niedzielnych jak zwykle:       godz. 7.00, 9.00,10.30, 12.00, 18.00, w Laskowej o godz. 15.00.

 

Nasz kościół jest na bieżąco dezynfekowany dwa razy w tygodniu. Przy wejściu głównym do świątyni umieściliśmy automat do dezynfekcji rąk. Prosimy o skorzystanie z niego każdorazowo przy wejściu do kościoła.

 

*****W kościele Komunię świętą przyjmujemy na lewą rękę. Podchodzimy szeregowo do stopnia ołtarza, przyklękamy na prawe kolano, następnie w postawie stojącej na wysokości piersi kładziemy na prawą rękę – lewą rękę wyprostowaną, spożywamy prawą ręką Ciało Pańskie i wszystkie okruchy z Chleba Eucharystycznego, dopiero później odchodzimy na miejsce do ławki. Przyjmowanie Komunii św. niech będzie bez pośpiechu, w skupieniu.

 

Prosimy usilnie wszystkich parafian o trwanie w łasce uświęcającej. To ona przygotowuje nas na spotkanie z Chrystusem. Musimy o tym pamiętać. Przykład Włoch, w których zmarło już ponad 4 tys. osób pokazuje, że chrześcijanin zawsze powinien być przygotowany na przejście do domu Ojca. Trwajmy więc w łasce uświęcającej, pokutujmy za swoje grzechy, ile mamy jeszcze sił czyńmy dobro wszystkim ludziom.

 

Dla osób, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi, jesteśmy dostępni pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu i w niedzielę. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Wielkiego Postu. Według zaleceń w naszej parafii nie będzie spowiedzi całodziennej zaplanowanej na 4 kwietnia.

 

Zachęcamy do łączenia się w modlitwie z kapłanami naszej parafii. Na stronie internetowej parafii klikając ikonę LIVE transmitujemy „na żywo” modlitwę różańcową codziennie o godz. 20.30, Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

 

Na stronie internetowej zamieszczamy także rozważania – medytacje na dany dzień oraz homilię na niedzielę. Jeśliby zaszły jakieś zmiany w organizacji parafii i duszpasterstwa umieścimy to niezwłocznie na stronie internetowej.

 

W zakrystii i w kancelarii do nabycia baranki wielkanocne.

 

Intencje mszalne dostępne w Internecie.