OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła (28 stycznia 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła (28 stycznia 2024 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła (28 stycznia 2024 r.)
27 01.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła (28 stycznia 2024 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Zwykła (28 stycznia 2024 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym:

Środa – św. Jana Bosko, prezbitera

Piątek – święto Ofiarowania Pańskiego

Sobota – św. Błażeja, biskupa i męczennika

 

Dziś na Mszy świętej o godz. 1200 będzie kolędował Zespół „Podolszanka”, po Mszy będzie krótkie kolędowanie z zespołem. Na tej Mszy świętej będziemy modlić się za wszystkich parafian odwiedzanych z racji wizyty duszpasterskiej. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować za życzliwe przyjmowanie księży do Waszych domów, za rozmowy i złożone ofiary. Bóg zapłać !

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i Godzina Święta w czwartek od 1700. W piątek spowiedź od 1530, w tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego, dodatkowa Msza święta o godz. 1615. Składka na zakony kontemplacyjne.

W pierwszą sobotę udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 830.

 

W czwartek 1 lutego spowiedź i Msza święta dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8, a po Mszy świętej spotkanie dla klasy 8 wraz z rodzicami.

 

W sobotę wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła, będzie udzielane specjalne błogosławieństwo skrzyżowanymi świecami i poświęcenie jabłek.

 

W przyszłą niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 1030  będzie spotkanie dla dzieci z klas 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.

 

W zakrystii do nabycia są „gromnice” do poświęcenia w święto Ofiarowania Pańskiego.

 

Od dzisiejszej niedzieli (28 stycznia) rozpoczniemy Nabożeństwo 40- godzinne z Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 do Mszy świętej wieczornej. Nabożeństwo to będzie również w dwie następne niedziele.

 

Zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wyjazd wakacyjny do Grecji od 1 do 10 lipca 2024 roku. Zapisy i szczegóły wyjazdu u ks. Bartłomieja, zapisy do końca stycznia.

 

Stowarzyszenie Głos Miłosierdzia razem z rodzicami Bartusia Bałysa z Bachowic, zapraszają wszystkich wiernych na kiermasz ciast w dniu 4 lutego (niedziela) przy naszym kościele po każdej Mszy św. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o dostarczenie wypieków w sobotę 3 lutego do domu parafialnego w godzinach od 900 do 1200. Pomóżmy w zbiórce na kosztowną operację odbudowującą ucho i przywracającą słuch.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę po Mszy świętej wieczornej. W sobotę kancelaria nieczynna z racji pierwszej soboty miesiąca.