OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła (30.05.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła (30.05.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  IX Niedziela Zwykła (30.05.2021 r.)
30 05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła (30.05.2021 r.)

Dziś z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka schola Adoremus będzie rozdawać upieczone piernikowe serca. Ofiara składana przy tej okazji zostanie przekazana na cele charytatywne.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP oraz ostatni dzień, w którym odprawiamy nabożeństwo majowe.

Wtorek – św. Justyna, męczennika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Prosimy o wykonanie ołtarzy mieszkańców Podolsza – przy figurze św. Jana, mieszkańców Zatora – przy Urzędzie Gminy, mieszkańców Rudz – na rynku. Do udziału w procesji zapraszamy poczty sztandarowe, orkiestrę, dzieci komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, osoby dorosłe ze świecami.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

Spowiedź i Godzina święta w ramach I Czwartku oraz przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od 15.30, dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.15.

W sobotę od godz. 8.00 pojedziemy z sakramentami do chorych. Nie trzeba zgłaszać osób, które odwiedzamy co miesiąc.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. porannej.

Przez miesiąc czerwiec litania do Serca Jezusa po wieczornej Mszy św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

Próba przed bierzmowaniem we wtorek: o godz. 16.30 grupa I (uczniowie zamieszkujący Zator), a o godz. 18.30 grupa II (uczniowie zamieszkujący inna miejscowość niż Zator).

Próba dla rodziców i dzieci przed I Rocznicą Komunii św. w poniedziałek o godz. 16.30 dla klasy IV A i IV B z SP Zator, w środę o godz. 16.00 dla klasy IV C z SP Zator oraz klasy IV z SP Podolsze.

W zakrystii można zamówić intencję mszalną za te osoby, które swoje imieniny będą obchodzić w czerwcu.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić I rocznicę ogłoszenia św. Rocha patronem miasta i Gminy Zator. Po każdej Mszy św. modlitwy do świętego Patrona. O godz. 12.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za opiekę św. Rocha, którą roztacza nad naszą parafią w czasie trwającej epidemii.

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

W gablocie znajdują się informacje o pielgrzymce wakacyjnej do Medjugorie.

Dziękujemy Regionalnemu Ośrodkowi Kultury w Zatorze za udostępnienie auli, w której mogliśmy zorganizować spotkanie dla młodzieży z zespołem Arkadio.

Msza św. w niedzielę i w czwartek o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00