OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia (11.04.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia (11.04.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Niedziela Miłosierdzia (11.04.2021 r.)
11 04.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia (11.04.2021 r.)

Na stronie internetowej parafii w zakładce I Komunia święta znajduje się nowa informacja dla rodziców i dzieci.

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

W piątek po wieczornej Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego wraz ze Wspólnotą Rochitów.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 transmisja Mszy świętej.

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00.

W związku z restrykcjami nałożonymi przez władze państwowe przypominamy zasady bezpieczeństwa w naszej parafii:

– Do świątyni wchodzimy bocznymi drzwiami od strony plebani. Drzwi boczne będą otwarte 20 minut przed nabożeństwem. Limit osób w kościele to 32 osoby. Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła. Osoby z rodziny, które zamówiły intencję mszalną proszone są, aby odpowiednio wcześniej przybyły na nabożeństwo, jeśli chcą być wewnątrz świątyni. Wliczają się one w obowiązujący limit osób.

­­­- Nagłośnienie wokół świątyni będzie włączone na Mszach świętych  celebrowanych z liturgii niedzielnej, za wyjątkiem dodatkowych godzin sprawowania Eucharystii.

– Wszyscy uczestnicy nabożeństwa obecni wewnątrz i na zewnątrz kościoła zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk, zasłaniania maseczką ust i nosa, przestrzegania dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

– Komunia święta będzie udzielana najpierw na rękę, a później do ust. Kapłan będzie rozdawał Komunię świętą także na zewnątrz kościoła. Należy ustawić się wzdłuż chodnika przed zakrystią.

– Spowiedź w kościele 20 minut przed Mszą świętą w tygodniu. Przypominamy, że w kolejce do sakramentu pokuty utrzymujemy dystans 1,5 m jeden od drugiego. Jesteśmy w maseczce czekając w kolejce i klęcząc przy konfesjonale. Po spowiedzi obowiązkowo dezynfekujemy folię umieszczoną na kratkach konfesjonału. Następnie wycieramy folię ręcznikiem papierowym. Na końcu zużyty ręcznik wrzucamy do kosza i dezynfekujemy ręce.

– W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii można załatwić tylko pilne sprawy bieżące.

– Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność jeden za drugiego.

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.