OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa (28.03.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa (28.03.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Niedziela Palmowa (28.03.2021 r.)
28 03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa (28.03.2021 r.)

 

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

 

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i 18.30. Adoracja w Ciemny do godz. 22.00.

 

W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 9.00, 12.00 i 15.00 w kościele. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Grobie do godz. 22.00. W Wielki Piątek osoby od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki bezmięsne tego dnia, w tym jeden posiłek do syta, dwa lekkie. Dla osób od 14. roku do końca życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały Wielki Piątek i Wielką Sobotę w kościele adoracja krzyża, który będzie wystawiony przed stopniem komunijnym. Adoracja w roku epidemii nie przez pocałowanie krzyża, lecz przez uklęknięcie przed nim na dwa kolana i oddanie pokłonu.

 

W Wielką Sobotę adoracja w Grobie od 7.00 do 18.00. Święcenie pokarmów:

– w Podolszu na boisku przy szkole o godz. 9.00 i 10.00;

– w Podolszu na Podjarkach na placu zabaw o godz. 9.30 i 10.30;

– w Laskowej przy kaplicy o godz. 9.00 i 10.00;

– w Rudzach na boisku przy Domu Ludowym o godz. 9.30 i 10.30;

– w Zatorze poświęcenie pokarmów będzie przed kościołem, co 15 minut od godz. 9.00 do 13.00. Składka z poświęcenia pokarmów przeznaczona na Grób Pański w Jerozolimie.

 

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 18.00. Przynosimy na nią świece chrzcielne.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. według porządku niedzielnego (godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00) oraz dodatkowo o godz. 13.30, 15.00 i 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny i Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze św. według porządku niedzielnego oraz dodatkowo o godz. 13.30.

 

Osoby, które z obawy przed zarażeniem nie będą mogły uczestniczyć w Eucharystii podczas świąt, jeśli posiadają aktualny stan łaski uświęcającej mogą skorzystać z Mszy św. w tygodniu i przyjąć na niej Komunię św. Od Niedzieli Zmartwychwstania przez cały tydzień świętujemy bowiem Oktawę Wielkanocy.

 

Transmisja przez kanały internetowe Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 15.00. Transmisja Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania i Miłosierdzia Bożego o godz. 10.30.

 

Zmianki tajemniczek różańcowych nie będzie w kwietniu, lecz dopiero w maju.

 

W zakrystii można zamówić intencję mszalną za te osoby, które swoje imieniny będą obchodzić w kwietniu.

 

Na stoliku przy kropielnicy znajduje się 16-stronicowy folder pt. Przewodnik po Triduum Paschalnym.

 

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

W kaplicy w Laskowej:

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 16.30. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msza św. o godz. 8.00.

 

 

 

 

W związku z nowymi restrykcjami nałożonymi przez władze państwowe przypominamy zasady bezpieczeństwa w naszej parafii:

 

– Do świątyni wchodzimy bocznymi drzwiami od strony plebani. Drzwi boczne będą otwarte 20 minut przed daną godziną rozpoczęcia się nabożeństwa. Limit osób w kościele to 32 osoby. Inne osoby będą mogły uczestniczyć w danym nabożeństwie na zewnątrz kościoła. Osoby z rodziny, które zamówiły intencję mszalną proszone są, aby odpowiednio wcześniej przybyły na nabożeństwo, jeśli chcą być wewnątrz świątyni. Wliczają się one w obowiązujący limit osób.

 

­­­- Nagłośnienie wokół kościoła będzie włączone na Mszach świętych  celebrowanych z liturgii niedzielnej, za wyjątkiem dodatkowych godzin sprawowania Eucharystii.

 

– Wszyscy uczestnicy nabożeństwa obecni wewnątrz i na zewnątrz kościoła zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk, zasłaniania maseczką ust i nosa, przestrzegania dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

 

– Komunia święta w będzie udzielana najpierw na rękę, a później do ust. Kapłan będzie rozdawał Komunię świętą także na zewnątrz kościoła należy ustawić się wzdłuż chodnika przed zakrystią.

 

– Spowiedź w kościele 20 minut przed Mszą świętą w tygodniu. Przypominamy, że w kolejce do sakramentu pokuty zachować należy dystans 1,5m jeden od drugiego. Jesteśmy w maseczce czekając w kolejce i klęcząc przy konfesjonale. Po spowiedzi obowiązkowo dezynfekujemy folię umieszczoną na kratkach konfesjonału. Następnie wycieramy folię ręcznikiem papierowym. Na końcu zużyty ręcznik wrzucamy do kosza i dezynfekujemy sobie ręce.

 

– W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii można załatwić tylko pilne sprawy bieżące.

 

– Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność jeden za drugiego.

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.