Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (31 grudnia 2023 r.) < Wróć
31 12.2023

Niedziela – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
(31 grudnia 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok

Wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i  doktorów Kościoła

Środa – Najświętszego Imienia Jezus

Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dziś  ostatni dzień roku kalendarzowego, Msze święte  o 700, 900, 1030, 1200, o godz. 1600 połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. Odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, za odśpiewanie tego Hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro Nowy Rok. Msze święte w porządku niedzielnym.

W Nowy Rok oraz 6 stycznia, wychodząc z kościoła można u ministrantów nabyć kadzidełka i kredę, które w Uroczystość Objawienia Pańskiego będzie można przynieść do pobłogosławienia. Ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na potrzeby Służby Liturgicznej w naszej Parafii.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Na Mszach świętych będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Składka na Mszach przeznaczona jest na Misje. Jest to pierwsza sobota miesiąca po Mszy o godz. 700 będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Przypominamy, że w styczniu nie będzie wizyty u chorych.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 700 zmianka tajemnic Różańca świętego.

W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź i Godzina Święta od godz. 1700.

W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1530. O 1615 dodatkowa Msza święta.

W czwartek spotkanie do bierzmowania dla kandydatów z klasy 8 po Mszy świętej wieczornej.

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zatorskiej Orkiestry oraz wspólne kolędowanie w niedzielę 7 stycznia po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele.

Zapraszamy młodzież z naszej Parafii na wyjazd wakacyjny do Grecji od 1 do 10 lipca 2024 roku. Zostało jeszcze ok. 20 miejsc. Zapisy i szczegóły wyjazdu u ks. Bartłomieja, zapisy do wyczerpania miejsc.

Kancelaria parafialna czynna w okresie kolędowym czyli do końca stycznia będzie po Mszach świętych wieczornych.