OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Świętej (7.06.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Świętej (7.06.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Niedziela Trójcy Świętej (7.06.2020 r.)
08 06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Świętej (7.06.2020 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – św. Królowej Jadwigi

 

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto nakazane. Msze święte jak w niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy figurze św. Jana prosimy o wykonanie mieszkańców Podolsza. Drugi ołtarz przy Urzędzie Miejskim prosimy o wykonanie mieszkańców Zatora. Trzeci ołtarz na rynku zatorskim prosimy o wykonanie mieszkańców Rudz i Trzebieńczyc. Czwarty ołtarz będzie w kościele. Po procesji w kościele recytowana Msza św. W czasie procesji zachowujemy bezpieczną odległość oraz mamy założoną maseczkę.

 

Piątek – bł. Piotra Dańkowskiego oraz w naszym kościele wieczór uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, po przerwie Modlitwa Uwielbienia.

 

Sobota – św. Antoniego z Padwy oraz nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św., procesja ze świecami oraz adoracja.

 

Litanię do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu będziemy odmawiać codziennie wieczorem po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

W zakrystii można dostać grę planszową PIELGRZYM. Gra edukacyjna dla całej rodziny ukazuje sylwetkę św. Rocha oraz promuje wartość pomagania potrzebującym.

 

Polecamy tygodnik ogólnopolski Gość Niedzielny, w tym wydaniu dwustronicowy artykuł o naszej parafii.

 

Próba dzieci przed I Komunią po Mszy św. wieczornej: w poniedziałek grupa z g. 12.00, we wtorek grupa z godz. 13.30.

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach w tym tygodniu (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie transmisja różańca o godz. 20.30,

* w piątek transmisja Modlitwy Uwielbienia,

* w sobotę transmisja Fatimy,

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele transmisja modlitwy za zmarłych, zaś o 10.30 Mszy świętej.

 

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich proszone są o zgłoszenie się do ks. Dariusza.

 

Wszystkie dzieci do lat 18-stu zapraszamy po błogosławieństwie pod drzwi zakrystii po smakołyk z okazji Dnia Dziecka.

 

Wczoraj Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił figurę św. Rocha, która wystawiona jest przy ołtarzu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości: delegacji władz Miasta i Gminy, pocztom sztandarowym, orkiestrze, scholii Gregoriana, Adoremus, zespołowi Podolszanka, Państwu Mrowiec, Wędrzyk, osobom czytającym, śpiewającym, niosącym dary, klerykom, ministrantom i lektorom. Przy wyjściu z kościoła do zabrania broszura z rysem historycznym i dokumentem ogłaszającym św. Rocha patronem Miasta i Gminy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zamiast adoracji ulękniemy teraz pod figurą naszego nowego patrona i polecimy się jego wstawiennictwu.

 

Na stornie internetowej parafii znajduje się całość ogłoszeń, intencje mszalne oraz istotne informacje o zasadach bezpieczeństwa.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na twarzy maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego. Dotychczasowe limity osób zostały zniesione.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Przypominamy, że  do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w czwartek o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.