OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Niedziela Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)
31 05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła

Środa – św. Karola Lwangi i Towarzyszy

Czwartek – święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Niedziela – uroczystość Trójcy Świętej

 

Litanię do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu będziemy odmawiać codziennie wieczorem po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź i Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00, spowiedź w piątek od 15.30, dodatkowa Msza św. o godz. 16.15.

 

Gdyby ktoś miał życzenie i chciał skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. w domu, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii. Ksiądz pojedzie wtedy do chorego w piątek o godz. 8.00.

 

W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się w kościele uroczystość ogłoszenia patronatu św. Rocha nad Miastem i Gminą Zator. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski. Uczestnicy uroczystości otrzymają roszkę zatorską, a wspólnota Adoremus będzie przed kościołem zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne. Od zeszłego czwartku przygotowujemy się codziennie do tego święta odmawiając nowennę. W zakrystii można dostać grę planszową PIELGRZYM. Gra edukacyjna dla całej rodziny ukazuje sylwetkę św. Rocha oraz promuje wartość pomagania potrzebującym.

 

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj o godz. 16.30 w kościele. Rodzice przynoszą na spotkanie kartę z majówkami.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w niedzielę do puszek przy ławkach wychodząc ze świątyni oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

W zakrystii i kancelarii można zamawiać intencje dla tych osób, które swoje imieniny będą obchodzić w czerwcu.

 

W tym tygodniu po wieczornej Mszy św. rodzice dzieci z klasy czwartej przynoszą do zakrystii plansze z tegorocznych majówek, odbierają zaś teczkę na ziarenka. Rodzice uczniów z klasy szóstej i siódmej przynoszą planszę z tegorocznych majówek i indeks bierzmowanego. Rodzice uczniów z klasy ósmej przychodzą po odbiór Pisma św. i indeksu katechetycznego.

 

Wspólnocie Adoremus dziękujemy za zakupienie ornatu z podobizną św. Rocha.

 

Na stornie internetowej parafii znajduje się całość ogłoszeń, intencje mszalne oraz istotne informacje o zasadach bezpieczeństwa.

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach w tym tygodniu (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie transmisja różańca o godz. 20.30,

* w sobotę o godz. 12.00 transmisja uroczystości nadania Patronatu św. Rocha,

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele transmisja modlitwy za zmarłych, zaś o 10.30 Mszy świętej.

 

Koszt transmisji w internecie na dwóch kanałach, to jest zakupienie sprzętu, kabli, mikrofonów, podłączenie internetu do kościoła wyniósł 9 400 zł. Osoby, które czują wdzięczność za taką formę transmisji prosimy o wsparcie. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za każdą ofiarę.

 

Biskup diecezjalny zniósł dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Nowe warunki czasowej dyspensy podane są na stronie internetowej naszej parafii. https://diecezja.pl/aktualnosci/dekret-o-odwolaniu-dyspensy-od-udzialu-w-niedzielnych-mszach-swietych/

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na twarzy maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego. Dotychczasowe limity osób zostały zniesione.

 

Po tej Mszy św. zapraszamy dzieci pod drzwi zakrystii na słodki upominek z okazji dnia dziecka.

 

W przyszłą niedzielę zmian tajemnic żywego różańca po Mszy św. porannej.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Przypominamy, że  do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o godz. 17.00. Od 16.15 spowiedź.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.