OGŁOSZENIA PARAFIALNE Poniedziałek Wielkanocny (5.04.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Poniedziałek Wielkanocny (5.04.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE Poniedziałek Wielkanocny (5.04.2021 r.)
05 04.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Poniedziałek Wielkanocny (5.04.2021 r.)

 

Dziękujemy tym osobom, które w okresie Wielkiego Postu prowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Dziękujemy także tym, którzy indywidualnie lub rodzinami przychodzą na plebanię każdego wieczora współprowadzić transmitowany różaniec. Dziękujemy za pomoc w dekoracji świątyni, Ciemnicy, Grobu Pańskiego Państwu Mrowiec i Adamus oraz anonimowym osobom. Dziękujemy strażakom za wartę przy grobie. Służbie liturgicznej dziękujemy za zorganizowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim parafianom za złożoną ofiarę na kwiaty do grobu.

 

W najbliższą sobotę wieczorem, w wigilię święta Miłosierdzia Bożego na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika siostry Faustyny, kapłana głoszącego orędzie o miłosierdziu. Na zakończenie każdej Mszy św. niedzielnej błogosławieństwo relikwiami błogosławionego.

 

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

W piątek Modlitwa Uwielbienia. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Bezpośrednio po niej Uwielbienie. Całe nabożeństwo będzie transmitowane na kanałach internetowych naszej parafii.

 

W niedzielę o godz. 10.30 transmisja Mszy świętej.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00.

 

 

 

W związku z nowymi restrykcjami nałożonymi przez władze państwowe przypominamy zasady bezpieczeństwa w naszej parafii:

 

– Do świątyni wchodzimy bocznymi drzwiami od strony plebani. Drzwi boczne będą otwarte 20 minut przed daną godziną rozpoczęcia się nabożeństwa. Limit osób w kościele to 32 osoby. Inne osoby będą mogły uczestniczyć w danym nabożeństwie na zewnątrz kościoła. Osoby z rodziny, które zamówiły intencję mszalną proszone są, aby odpowiednio wcześniej przybyły na nabożeństwo, jeśli chcą być wewnątrz świątyni. Wliczają się one w obowiązujący limit osób.

 

­­­- Nagłośnienie wokół kościoła będzie włączone na Mszach świętych  celebrowanych z liturgii niedzielnej, za wyjątkiem dodatkowych godzin sprawowania Eucharystii.

 

– Wszyscy uczestnicy nabożeństwa obecni wewnątrz i na zewnątrz kościoła zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk, zasłaniania maseczką ust i nosa, przestrzegania dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

 

– Komunia święta będzie udzielana najpierw na rękę, a później do ust. Kapłan będzie rozdawał Komunię świętą także na zewnątrz kościoła. Należy ustawić się wzdłuż chodnika przed zakrystią.

 

– Spowiedź w kościele 20 minut przed Mszą świętą w tygodniu. Przypominamy, że w kolejce do sakramentu pokuty zachować należy dystans 1,5 m jeden od drugiego. Jesteśmy w maseczce czekając w kolejce i klęcząc przy konfesjonale. Po spowiedzi obowiązkowo dezynfekujemy folię umieszczoną na kratkach konfesjonału. Następnie wycieramy folię ręcznikiem papierowym. Na końcu zużyty ręcznik wrzucamy do kosza i dezynfekujemy sobie ręce.

 

– W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii można załatwić tylko pilne sprawy bieżące.

 

– Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność jeden za drugiego.

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.