Ogłoszenia parafialne Święto Ofiarowania Pańskiego (2.02.2020 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne Święto Ofiarowania Pańskiego (2.02.2020 r.) < Wróć
Ogłoszenia parafialne  Święto Ofiarowania Pańskiego (2.02.2020 r.)
01 02.2020

Ogłoszenia parafialne Święto Ofiarowania Pańskiego (2.02.2020 r.)

 

 

Kalendarz liturgiczny:

Środa – św. Agaty. Tego dnia na Mszach św. poświęcenie chleba i wody.

 

Podczas ferii zimowych Msza św. w tygodniu o godz. 7.00 oraz 18.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od 8.00 do 10.00.

 

Dzisiaj i w przyszłym tygodniu przy wyjściu z kościoła i w zakrystii młodzież rozprowadza serca walentynkowe ze świeczką. Są to ich własne wyroby z gipsu. Takie serduszko można wręczyć ukochanej osobie, dziewczynie, chłopakowi, mężowi, żonie, przyjacielowi, przyjaciółce z okazji wspomnienia św. Walentego, które przypada 14 lutego. Młodzież przygotowując tę akcję chce pozyskać fundusze na parafialny wyjazd wakacyjny.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, stąd od godz. 8.00 pojedziemy do chorych, zaś od godz. 15.30 spowiedź, o godz. 16.15 Msza św. z udziałem dzieci. Spowiedź czwartkowa dla kandydatów do bierzmowania i Godzina święta oraz spotkanie katechizmowe przeniesione są na kolejny czwartek, tj. 13 lutego.

 

Dzieci z szkoły podstawowej (w szczególności Mały Apostoł, scholę, Służbę Liturgiczną) zapraszamy na wyjazd na łyżwy oraz do kina w sobotę 15 lutego. Zapisy w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40-sto godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem.  O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od 15.00 adoruje Róża Różańcowa z Podolsza, od 16.00 Szafarze, od 17.00 indywidualna adoracja.

 

W przyszły poniedziałek, 10 lutego po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców uczniów klas szóstych, którzy zaczynają swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

Rodzina Pauliny ze Spytkowic dziękuję za  ofiary do puszek zbierane w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła oraz podczas Koncertu Noworocznego na jej leczenie i rehabilitację. Zebrali 10 844 zł 47 groszy i 2 euro.

 

W tegoroczny odpust parafialny będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Wojciecha. Stąd nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna w dniach 22-23 kwietnia br. Podczas pobytu w Gnieźnie Prymas Polski przekaże nam relikwiarz z relikwiami św. Wojciecha. Zapraszamy na pielgrzymkę osoby zainteresowane oraz liczne delegacje kół, stowarzyszeń, grup z własnymi strojami działające w naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

 

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w piątek o godz. 17.00, od 16.15 zaś spowiedź.