OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020 r.)
01 11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020 r.)

 

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 18.00. Od dzisiaj przez cały miesiąc można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego danego dnia. Warunki, jakie należy wypełnić w celu zyskania odpustu za zmarłych, są opisane w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie Mszy św., procesji oraz wieczornego różańca na cmentarzu. Tradycyjną procesję żałobną odprawimy w kościele dzisiaj o godz. 17.30, natomiast o 20.30 zapraszamy na transmisję różańca na kanałach parafii. Odmówimy go za zmarłych i z prośbą o oddalenie epidemii.

 

Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o 17.30 podczas nabożeństwa.

 

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne kartki na wypominki. W zakrystii i w kancelarii w dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki listopadowe oraz roczne. Przy rocznych należy zaznaczyć, o której godzinie mają być czytane: 7.00, 9.00 czy 10.30. Można również zamawiać Msze św. za osoby, które swoje imieniny będą obchodzić w listopadzie.

 

Dziękujemy za ofiarę w wysokości 5453 zł, którą złożyliście w ubiegłą niedzielę dla chrześcijan prześladowanych. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.

 

W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte w tym dniu o 6.30, 7.00 i 18.00, a w Laskowej o 17.00.

Środa – św. Karola Boromeusza, biskupa

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Godzina Święta i spowiedź w czwartek od godz. 17.00. W piątek spowiedź od 15.30, a o 16.15 dodatkowa Msza święta.

W sobotę od godz. 8.00 pojedziemy tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii w tym tygodniu.

 

Lista dzieci, które zostały wyróżnione w konkursie „Mój własnoręcznie wykonany różaniec”, znajduje się na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby każdy uczestnik zgłosił się do zakrystii w tym tygodniu (do przyszłej niedzieli). Zwycięzcy otrzymają nagrody, a pozostali drobne upominki.

 

Ze względu na restrykcje rządu w naszej świątyni może przebywać podczas danego nabożeństwa 86 osób.  Przypominamy wszystkim o zachowaniu dystansu jeden od drugiego, dezynfekcji rąk oraz założeniu maseczki zakrywającej nos i usta. Bądźmy odpowiedzialni jeden za drugiego. Zapraszamy do uczestnictwa w transmisjach różańca na kanałach naszej parafii codziennie o 20.30. Ofiarujmy tę modlitwę za zarażonych koronawirusem z naszej parafii oraz za przebywających w kwarantannie.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w poniedziałek i piątek o godz. 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.