OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)
11 05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłą niedzielę włączyły się w parafialne czytanie Ewangelii. W intencji o oddalenie epidemii czytało Słowo Boże 72 osoby.

 

Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary z Mszy świętej oraz ofiary wysyłane przelewem na konto parafii jak zapowiadaliśmy nie będą przeznaczone na remonty w parafii lecz na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

 

Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Nabożeństwa majowe w kościele odprawiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Środa – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17.30 różaniec, część radosna, następnie Msza św. z kazaniem, procesja z figurą Matki Bożej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo przynosimy świece. W tamtym roku ze składki fatimskiej zakupiliśmy książeczki do naszej świątyni. Ze względów bezpieczeństwa, na razie są one schowane. W tym roku składkę z nabożeństwa chcemy przeznaczyć na spłatę zaległych rachunków.

Czwartek – św. Macieja, apostoła.

Sobota – św. Andrzeja Boboli.

 

We wtorek po wieczornej Mszy świętej w kościele zachowując bezpieczną odległość od siebie będziemy wspólnie czytać Pismo święte. Wznawiamy spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

Osoby, które zapisane były na wyjazd do Myślenic oraz do Lichenia, prosimy o zgłoszenie się po odbiór zaliczki.

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie nabożeństwo majowe o godz. 20.15, a następnie o 20.30 różaniec.

* w środę od godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.

* w piątek o godz. 18.00 Msza święta z kazaniem, a następnie Modlitwa Wspólnoty Rochitów – koronka do Miłosierdzia Bożego.

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele modlitwa za zmarłych, zaś o 10.30 Msza święta.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Na naszej stronie internetowej znajdują się intencje mszalne, informacje o dyspensie oraz zasady postępowania w czasie trwania epidemii. Przypominamy, że dopełnieniem aktu żalu doskonałego jest przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, a dopełnieniem komunii duchowej jest sakramentalne przyjęcie Ciała Pańskiego.

 

W naszej świątyni według wskazań rządu może przebywać w czasie jednej liturgii 42 osoby. Wokół zaś kościoła są dodatkowe miejsca siedzące i stojące, należy tam zachować także bezpieczną odległość od innych. Nagłośnie na zewnątrz kościoła w niedzielę będzie włączone. Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

W maju Msza święta w tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 17.00, o godz. 16.45 spowiedź oraz litania loretańska (prowadzą wierni).

 

 

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania