OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna (2.05.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna (2.05.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  V Niedziela Wielkanocna (2.05.2021 r.)
02 05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna (2.05.2021 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowa Eucharystia o godz. 13.30.

Wtorek – św. Floriana

Środa – św. Stanisława Kazimierczyka

Czwartek – św. Apostołów Filipa i Jakuba

Sobota – św. Stanisława, Biskupa i Męczennika

 

Po aktualizacji obostrzeń, od 4 maja w świątyni będą mogły przebywać 43 osoby, a na zewnątrz nieograniczona ilość osób, przy zachowaniu dystansu 1,5 m oraz zasłoniętych maseczką ustach i nosie.

 

W tym tygodniu I Piątek. Spowiedź i Godzina święta w czwartek od 17.00. Spowiedź w piątek od 15.30. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.15.

 

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

Codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej litania loretańska. W niedzielę o godz. 17.30.

 

Od 5 do 8 lipca br. organizujemy wędrowne dni skupienia połączone z wypoczynkiem w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy. Zapraszamy osoby dorosłe (powyżej 18. roku życia), które lubią chodzić i podziwiać piękno stworzonego przez Boga świata.  Zapisy w zakrystii.

Jutro i w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 transmisja Mszy świętej.

 

Na stronie internetowej w zakładce „Bierzmowanie” informacja dla rodziców i młodzieży.

 

Na stoliku przy kropielnicy dostępna jest Biblia dla dzieci w obrazkach. Z okazji 3 maja można też nabyć 100-stronicową książkę z pieśniami, wierszami i opisem historii Polski oraz zabrać do domu biało-czerwoną flagę.

 

Zachęcamy słuchaczy transmitowanego różańca odmawianego w intencji o oddalenie epidemii do wypełnienia ankiety, która znajduje się na profilu Facebookowym parafii oraz na naszej stronie internetowej.

https://parafiazator.pl/5178-2/

Wystarczy kliknąć w podany link, a następnie zaznaczać wybrane przez siebie odpowiedzi. Kto ma trudności w posługiwaniu się Internetem, może zabrać wydrukowany formularz do domu. Znajduje się on na stoliku przy kropielnicy. Po wypełnieniu, prosimy o przyniesienie go z powrotem do kościoła do dnia 9 maja oraz o wrzucenie go do skrzynki na listy, która również jest na stoliku. Ankieta jest dla nas ważną pomocą w udoskonaleniu transmisji.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w poniedziałek i w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00

 

 

W związku z restrykcjami nałożonymi przez władze państwowe przypominamy zasady bezpieczeństwa w naszej parafii:

 

– Do świątyni wchodzimy bocznymi drzwiami od strony plebani. Drzwi boczne będą otwarte 20 minut przed nabożeństwem. Limit osób w kościele to 43 osoby. Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła. Osoby z rodziny, które zamówiły intencję mszalną proszone są, aby odpowiednio wcześniej przybyły na nabożeństwo, jeśli chcą być wewnątrz świątyni. Wliczają się one w obowiązujący limit osób.

 

­­­- Nagłośnienie wokół świątyni będzie włączone na Mszach świętych  celebrowanych z liturgii niedzielnej, za wyjątkiem dodatkowych godzin sprawowania Eucharystii.

 

– Wszyscy uczestnicy nabożeństwa obecni wewnątrz i na zewnątrz kościoła zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk, zasłaniania maseczką ust i nosa, przestrzegania dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

 

– Komunia święta będzie udzielana najpierw na rękę, a później do ust. Kapłan będzie rozdawał Komunię świętą także na zewnątrz kościoła. Należy ustawić się wzdłuż chodnika przed zakrystią.

 

– Spowiedź w kościele 20 minut przed Mszą świętą w tygodniu. Przypominamy, że w kolejce do sakramentu pokuty utrzymujemy dystans 1,5 m jeden od drugiego. Jesteśmy w maseczce czekając w kolejce i klęcząc przy konfesjonale. Po spowiedzi obowiązkowo dezynfekujemy folię umieszczoną na kratkach konfesjonału. Następnie wycieramy folię ręcznikiem papierowym. Na końcu zużyty ręcznik wrzucamy do kosza i dezynfekujemy ręce.

 

– W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii można załatwić tylko pilne sprawy bieżące.

 

– Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność jeden za drugiego.

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.