OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna  (28 kwietnia 2024 r.) Odpust ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna  (28 kwietnia 2024 r.) Odpust ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna  (28 kwietnia 2024 r.) Odpust ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego
28 04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna  (28 kwietnia 2024 r.) Odpust ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkanocna  (28 kwietnia 2024 r.)
Odpust ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego

 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dr Kościoła, patronki Europy

Środa –  św. Józefa, rzemieślnika

Czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

Sobota – św. Floriana, męczennika

 

Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha i św. Jerzego. O 1200 uroczysta suma odpustowa i procesja, którą odprawi nasz ksiądz rodak, ks. Mariusz Susek.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

 

Od środy rozpoczniemy nabożeństwa majowe będą one codziennie przez cały Maj po Mszy wieczornej. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

 

W Laskowej 1 maja pierwsze nabożeństwo majowe o 1630 o 1700 Msza św. 3 maja Msza św. o godz. 900.

 

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1030 Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 1700. W piątek spowiedzi nie będzie z racji uroczystości. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 830. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

 

Ks. Piotr zaprasza na pielgrzymkę lotniczą na Maltę- śladami św. Pawła Apostoła Narodów. Termin to 16-23 lipca 2024 r. Program można zabrać z zakrystii, jest także na plakatach w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy do 7 maja w kancelarii parafialnej lub zakrystii przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 1500 zł.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek 1600 do 1730, w sobotę nieczynna z racji pierwszej soboty.

 

Ogłoszenie OSP z Podolsza. W związku z Dniami Ochrony Przeciwpożarowej Druhowie OSP Podolsze w sobotę i niedzielę 4 i 5 Maja planują przeprowadzić kwestę do puszek, która odbędzie się na terenie parkingów przykościelnych przed i po każdej Mszy św. Zebrane fundusze posłużą na zakup umundurowania bojowego dla strażaków.

 

Informujemy, że w Ośrodku Zdrowia w Zatorze 14 maja od godz. 9.00 odbędzie się bezpłatne badanie słuchu, zapisy w rejestracji.