OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020 r.)
28 03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020 r.)

 

 

Przypominamy, że osoby, które skorzystają z dyspensy od niedzielnego uczestnictwa  we Mszy świętej są zobowiązane do spełnienia w zamian innego aktu religijnego np.:1. uczestniczenia w transmisji Mszy świętej za pośrednictwem radia, telewizji, Internetu (według instrukcji znajdującej się na naszej stronie internetowej) 2. lub czytania Pisma Świętego przez minimum pół godziny; 3. lub odmówienia jednej części różańca świętego (radosnej, światła, bolesnej lub chwalebnej). Nie jesteśmy zwolnieni z wypełniania przykazań Bożych. Jedno z nich brzmi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Niech w niedzielę nie zabraknie nam czasu na modlitwę i spotkanie z Bogiem, który ten dzień ustanowił i pobłogosławił.

 

W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane według normalnego porządku zarówno w niedzielę, jak i w tygodniu. Intencje mszalne dostępne w Internecie. Przypominamy, że w Mszy św. w kościele może uczestniczyć do 5 osób.

 

Informujemy, że kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 18.30. W tym czasie można adorować Jezusa obecnego w tabernakulum.

 

Nasz kościół jest na bieżąco dezynfekowany dwa razy w tygodniu. Przy wejściu głównym do świątyni umieściliśmy automat do dezynfekcji rąk. Prosimy o skorzystanie z niego każdorazowo przy wejściu do kościoła.

 

Na stronie internetowej parafii umieściliśmy wyjaśnienie dotyczące przyjmowania Komunii duchowej.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Osoby, które mają stan łaski uświęcającej, pod następującymi warunkami mogą skorzystać tego dnia z daru Komunii świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu:

1.uczestniczyć tego dnia we Mszy świętej transmitowanej przez telewizję (TVP1 godz. 7.00; TV TRWAM godz. 13.30);

2.wzbudzić w domu akt Komunii duchowej wynagradzającej, np. odmawiając modlitwę: Panie, wierzę w Twoją obecność w Eucharystii. Kocham Cię! Żałuję za wszystkie grzechy, którymi Cię zraniłem. Przyjmij ten akt jako wynagrodzenie za popełnione winy. Przyjdź do mojego serca! Oddaję Ci całe swoje życie! Spraw, bym nigdy nie odłączył się od Ciebie!

3.odmówić pobożnie w domu litanię do Serca Pana Jezusa.

 

Kandydaci do bierzmowania oraz uczniowie klas 4 szkoły podstawowej, zachowujący łaskę uświęcającą, po wypełnieniu powyższych warunków, wpisują w indeksie (obrazku) słowa „Komunia duchowa”.

 

Osoby, które nie mają łaski uświęcającej, mogą skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu i w niedzielę.

 

Przypominamy, że w kościele w danym momencie (Msza święta, spowiedź) może przebywać tylko 5 osób. Kolejne osoby, które chciałyby wejść do świątyni, powinny ustawić się w kolejce. Należy zachować odpowiedni odstęp i czekać do momentu, aż dana osoba wyjdzie z kościoła.

 

W związku z limitem osób, nie będzie jak dotychczas zorganizowanej masowej spowiedzi w I czwartek od godz. 17.00 oraz w I piątek od godziny 15.30. Tak samo zmuszeni jesteśmy odwołać przedświąteczną wizytę z sakramentami u chorych.

 

Zachęcamy do łączenia się w modlitwie z kapłanami naszej parafii. Na stronie internetowej parafii klikając ikonę LIVE transmitujemy „na żywo” modlitwę różańcową codziennie o godz. 20.30, Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Jeżeli warunki techniczne na to pozwolą, to w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 na kanale Parafia Zator TV będziemy chcieli transmitować uroczystości Niedzieli Palmowej z procesją z palmami.

 

Na stronie internetowej zamieszczamy rozważania – medytacje na dany dzień oraz homilię na niedzielę. Jeśliby zaszły jakieś zmiany w organizacji parafii i duszpasterstwa umieścimy to niezwłocznie na stronie internetowej.

 

W zakrystii i w kancelarii do nabycia baranki wielkanocne.

 

Zaplanowana pielgrzymka do Lichenia i Gniezna zostaje odwołana. Wpłacone pieniądze do odbioru w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca w kościele. Osoby należące do tej wspólnoty będą odmawiać w kwietniu tę samą tajemnicę, co w marcu.

 

W sprawie daty I Komunii Świętej informacje są podane w zakładce „Sakramenty – I Komunia Święta”.

 

W środę i sobotę o godz. 18.00 Msza święta, na której modlimy się za zmarłych z ostatnich miesięcy, będzie odprawiona bez ludu, gdyż nie możemy jednej rodzinie pozwolić na uczestnictwo, a innej odmówić. Jesteśmy zobowiązani do zachowania limitu 5 osób zawsze, bez wyjątku.

 

W zakrystii i w kancelarii można zamawiać intencje dla tych osób, które swoje imieniny będą obchodzić w kwietniu. Msza św. za te osoby w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

 

*****W kościele Komunię świętą przyjmujemy na lewą rękę. Podchodzimy szeregowo do stopnia ołtarza, przyklękamy na prawe kolano, następnie w postawie stojącej na wysokości piersi kładziemy na prawą rękę – lewą rękę wyprostowaną, spożywamy prawą ręką Ciało Pańskie i wszystkie okruchy z Chleba Eucharystycznego, dopiero później odchodzimy na miejsce do ławki. Przyjmowanie Komunii św. niech będzie bez pośpiechu, w skupieniu.

 

Laskowa:

Zaplanowane na ten tydzień od poniedziałku do piątku Msze święte o godz. 16.30 będą odprawiane o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.