OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła (7.02.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła (7.02.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  V Niedziela Zwykła (7.02.2021 r.)
07 02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła (7.02.2021 r.)

 

 

Dziś na stronie internetowej i profilu parafii ukaże się nowe świadectwo o pasji i wierze. Zapraszamy do lektury.

 

Dziękujemy za złożone ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Przekazaliśmy na ten cel 4 060 zł. Dziękujemy też za tacę z 2 lutego: na zakony kontemplacyjne przekazaliśmy 2 032 zł.

 

Dziś i w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła z okazji ostatków schola Adoremus rozprowadzać będzie „roszki zatorskie”, czyli słodkie bułeczki znane w ojczyźnie św. Rocha. Ofiary składane przy tej okazji schola przeznaczy dla Pauliny Tomskiej ze Spytkowic, która choruje na Zespół Devika. Miesięczny koszt rehabilitacji, specjalistycznej opieki domowej oraz zastosowanych leków to kilka tysięcy złotych. Ofiara dla Pauliny niech będzie parafialną jałmużną wielkopostną.

 

Kalendarz liturgiczny:

Środa – św. Scholastyki

Czwartek – NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

 

W piątek Modlitwa Uwielbienia. Eucharystia z kazaniem o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej modlitwa wstawiennicza.

 

Troszcząc się o zachowanie limitów oraz reżimu sanitarnego, przypominamy wszystkim parafianom o możliwości uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu. Można ofiarować tę Eucharystię jako zadośćuczynienie niedzielnemu obowiązkowi uczestniczenia. Osoby mające obawę przed zarażeniem mogą więc skorzystać z Mszy św. w tygodniu o godz. 6.30, 7.00, 18.00, które są odprawiane od poniedziałku do piątku. Na tych Mszach św. jest zaledwie kilku wiernych.

 

Informacje o spotkaniu dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII i VIII na stronie internetowej parafii w zakładce „Bierzmowanie”.

 

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, którzy znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

W ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy w dniu dzisiejszym na adorację. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. o godz. 13.30. Adoracja potrwa do godz. 18.00. Dziś zapraszamy na godz. 14.30 Róże Różańcowe z Zatora, na 15.30 Margaretki, na 16.30 Wspólnotę Rochitów. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 14.30 Róże Różańcowe z Podolsza, Laskowej, Rudz, na 15.30 Szafarzy z rodzinami i Oazę Rodzin, na  16.30 scholę Adoremus.

 

Dziękujemy tym wszystkim, którzy anonimowo lub podając swoje personalia złożyli w tym roku ofiarę kolędową. Zebraną kwotę przekazaliśmy na cele charytatywne, Dom Opieki dla starszych kapłanów, Seminarium Duchowne, Uniwersytet Papieski, Bratnią Pomoc oraz misje katolickie. Wiele rodzin napisało także życzenia, ciepłe słowa i podziękowania za pracę duszpasterską i transmisje internetowe. Wszystkim okazującym nam życzliwość jako kapłani posługujący w tej parafii z serca dziękujemy!

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w piątek o godz. 17.00.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA PARAFII W CZASIE TRWAJĄCEJ EPIDEMII:

1.Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.

 

2.Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

3.Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego. Wewnątrz świątyni należy zachowywać aktualny limit osób.

 

4.Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

5.Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

Po zakończonym rozdawaniu Ciała Pańskiego na rękę będzie udzielana Komunia święta do ust dla tych osób, które zgromadzą się na stojąco przy stopniu komunijnym. W niedzielę i w tygodniu na Mszach świętych wieczornych Komunię do ust przyjmuje się w postawie stojącej, a na Mszach porannych w tygodniu na klęcząco na stopniu komunijnym. Osoby przyjmujące Ciało Pańskie do ust proszone są by udostępnić przejście dla Szafarzy, którzy z naw kościoła wchodzić będą do prezbiterium. Jeśli jest transmisja Mszy św./nabożeństwa przez kanały internetowe parafii należy zachować ostrożność podchodząc do stopnia komunijnego tak, by nie naruszyć statywów z kamerami oraz nie zastawić swoim ciałem prezbiterium po stronie lewej świątyni.

 

6.W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.