Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła (9.02.2020 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła (9.02.2020 r.) < Wróć
Ogłoszenia parafialne  V Niedziela Zwykła (9.02.2020 r.)
09 02.2020

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła (9.02.2020 r.)

 

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła i w zakrystii młodzież rozprowadza serca walentynkowe ze świeczką. Są to ich własne wyroby z gipsu. Takie serduszko można wręczyć ukochanej osobie z okazji wspomnienia św. Walentego, które przypada 14 lutego. Młodzież przygotowując tę akcję chce pozyskać fundusze na parafialny wyjazd wakacyjny.

 

Dziś II niedziela miesiąca składka z Mszy św. przeznaczona na remonty w parafii.

 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Scholastyki

Wtorek – wsp. NMP z Lourdes, światowy Dzień Chorego.

Piątek – świętych Cyryla i Metodego oraz wspomnienie św. Walentego.

 

W tym tygodniu powracamy do codziennej Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 17.30, w sobotę od 8.00 do 10.00.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców uczniów klas szóstych, którzy zaczynają swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania dla klasy VI, VII, VIII i Godzina święta oraz spotkanie katechizmowe w czwartek o godz. 17.00.

 

W piątek o godz. 18.00 Msza św. z obrzędem namaszczenia chorych. Po przerwie Modlitwa Uwielbienia.

 

Dzieci z szkoły podstawowej (w szczególności Mały Apostoł, scholę, Służbę Liturgiczną) zapraszamy na wyjazd na łyżwy oraz do kina w tę sobotę o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę adoracja pokutno-wynagradzająca w ramach 40-sto godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od 15.00 adoruje Róża Różańcowa bł. Hanny Chrzanowskiej, od 16.00 Róże Różańcowe z Laskowej i Rudz, od 17.00 indywidualna adoracja.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla kandydatów do bierzmowania (klasa VI, VII, VIII) i ich rodziców o godz. 13.45.

 

W przyszłą niedzielę z okazji tzw. ostatków po każdej Mszy św. wspólnota Adoremus będzie rozdawać „Roszkę zatorską”, czyli słodką bułeczkę wypieczoną według specjalnej receptury pochodzącej z Francji, ojczyzny św. Rocha. Nazwa bułeczki nawiązuje do imienia świętego. Ofiary składane przy tej okazji wspólnota Adoremus przeznaczy na cele charytatywne.

 

W tegoroczny odpust parafialny będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Wojciecha. Stąd nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna w dniach 22-23 kwietnia br. Podczas pobytu w Gnieźnie Prymas Polski przekaże nam relikwiarz z relikwiami św. Wojciecha. Zapraszamy na pielgrzymkę osoby zainteresowane oraz liczne delegacje kół, stowarzyszeń, grup z własnymi strojami działające w naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

 

W kaplicy w Laskowej:     Msza św. w piątek o godz. 17.00