OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VI Niedziela Wielkanocna (14 maja 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VI Niedziela Wielkanocna (14 maja 2023 r.) < Wróć
15 05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VI Niedziela Wielkanocna (14 maja 2023 r.)

VI Niedziela Wielkanocna (14 maja 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

Od poniedziałku rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, czyli tzw. „dni krzyżowe”. O podanej godzinie zaczyna się procesja, po niej Msza święta.

w poniedziałek o 1600 w Rudzach – początek przy kapliczce na dębie; Msza św. obok figury Matki Bożej przy Domu Ludowym

w poniedziałek o 1730 w Zatorze – początek przy figurze św. Jana Nepomucena na ul. Piastowskiej

we wtorek o 1530 w Podolszu – początek przy kaplicy na ul. Starowiejskiej; Msza św. na boisku przy szkole

w środę o 1730 w Laskowej – początek przy starej kaplicy

W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 po wieczornej Mszy świętej.

W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie i próba dla dzieci przeżywających w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Rocznica Komunii Świętej będzie
28 maja o godz. 1200.

W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 w naszej Parafii będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 1600 do 1730. W sobotę kancelaria nieczynna.

Ogłoszenie społeczne: Regionalny Ośrodek Kultury Zator zaprasza na Majowy Piknik Rodzinny z Retrospekcją 14 maja (dziś) od godz. 1500 na placu zabaw  przy ul. Słowackiego. W programie: koncert, pokazy taneczne, warsztaty artystyczne i kulinarne, stoiska rekreacyjne, ogródek zabaw dla dzieci. W przypadku deszczowej pogody impreza odbędzie się w budynku ROK Zator.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał:
śp. Mariannę Skrobacz i śp. Antoniego Pomietło.
Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu:  Wieczne odpoczywanie…