OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)

Strona główna »  OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.) < Wróć
 OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)
17 05.2020

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)

 

W tym tygodniu będziemy modlić się o urodzaje w ramach tak zwanych dni krzyżowych.

 

W poniedziałek modlitwy w Rudzach i w Laskowej:

– W Rudzach o godz. 16.00 spod kapliczki za młynem procesja w kierunku Domu Ludowego, a następnie Msza święta.

– W Laskowej rozpoczniemy modlitwy w starej kaplicy o godz. 16.00, a następnie udamy się z procesją w kierunku nowej kaplicy, gdzie od razu zacznie się Eucharystia.

 

We wtorek modlitwy w Podolszu i Zatorze:

– W Podolszu o godz. 16.00 spod kapliczki na ul. Starowiejskiej procesja w kierunku szkoły, a następnie Msza święta.

– W Zatorze rozpoczniemy modlitwy pod figurą na ul. Piastowskiej o godz. 17.30, a następnie udamy się z procesją w kierunku kościoła, gdzie od razu zacznie się Eucharystia.

 

Nabożeństwa majowe w kościele odprawiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. O godz. 18.00 Msza święta z kazaniem, a następnie nabożeństwo z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę – święto Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6 czerwca odbędzie się ogłoszenie patronatu św. Rocha nad Miastem i Gminą Zator.  Przygotowując się do tego wydarzenia stworzyliśmy własny projekt gry planszowej dla całej rodziny wespół z firmą Polskie Gry. Gra ma charakter edukacyjny. Wykorzystując czas zabawy w domu zapoznajemy się dzięki tej grze z biografią św. Rocha, miejscami które on odwiedził, w tym znajduje się także nasza miejscowość Zator. Celem dydaktycznym gry jest uwrażliwić grających na zdolność do pomocy potrzebującym. Pudełko gry PIELGRZYM zawiera: sztywną planszę, nietuzinkowe pionki, kostki, karty do gry oraz instrukcję. Grę można zobaczyć przy wyjściu z kościoła, przy ławkach. Zamówienia gry w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

Na stornie internetowej parafii znajduje się całość ogłoszeń, intencje mszalne oraz istotne informacje o zasadach bezpieczeństwa. Od dziś zwiększa się limit osób uczestniczących w jednym zgromadzeniu liturgicznym, bez usługujących może być w kościele 63 osoby. Dodatkowo osoby mogą znajdować się wokół świątyni – należy między sobą zachować bezpieczną odległość.

 

Dziękujemy wszystkich, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w niedzielę do puszek przy ławkach wychodząc ze świątyni oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Do zapłacenia mamy zaległą fakturę za prąd, ogrzewanie kościoła, która wynosi 17 tys. zł. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach w tym tygodniu (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie transmisja nabożeństwa majowego o godz. 20.15, a następnie o 20.30 różaniec.

* w poniedziałek transmisja Mszy św. i nabożeństwa do Jana Pawła II.

* w piątek o godz. 18.00 transmisja Mszy świętej, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele transmisja modlitwy za zmarłych, zaś o 10.30 Mszy świętej.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Na naszej stronie internetowej znajdują się intencje mszalne, informacje o dyspensie oraz zasady postępowania w czasie trwania epidemii. Przypominamy, że dopełnieniem aktu żalu doskonałego jest przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, a dopełnieniem komunii duchowej jest sakramentalne przyjęcie Ciała Pańskiego.

 

W naszej świątyni według wskazań rządu może przebywać w czasie jednej liturgii 63 osoby. Wokół zaś kościoła są dodatkowe miejsca siedzące i stojące, należy tam zachować także bezpieczną odległość od innych. Nagłośnie na zewnątrz kościoła w niedzielę będzie włączone. Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania